[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۵
  • دوره جدید

شرح حال بیماران کرونایی هر روز به اطلاع خانواده‌ها می‌رسد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- به ابتکار بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) شیراز، شرح حالی از بیماران کرونایی بستری در این بیمارستان هر روز به صورت تلفنی به اطلاع خانواده‌هایشان می‌رسد. این اقدام در قالب طرح سروش سلامت برای کاهش عیادت از بیماران و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا انجام شده است.
مدیر بیمارستان حضرت علی اصغر شیراز اعلام کرد: با توجه به انتخاب این بیمارستان به عنوان مرکز پذیرش بیماران مبتلا به کرونا و عدم ملاقات همراهان بیماران، این مرکز درمانی یکی از پرستاران را به عنوان پل ارتباطی جهت اطلاع از وضعیت بیماران به خانواده بیماران انتخاب کرده است. پرنیان نیک منش، با بیان اینکه این اقدام در قالب طرح سروش سلامت بیماران اجرا می‌شود، گفت: با توجه به شرایط فعلی بیمارستان، عدم حضور همراهان در کنار بیماران و حذف ساعات ملاقات، ضرورت وجود روشی جهت اطلاع‌رسانی وضعیت بیماران بستری در بیمارستان به خانواده‌های آنان احساس گردید.
وی ادامه داد: در راستای پاسخگویی و ساماندهی به این نیاز، یکی از پرستاران این مرکز به نام سجاد اسفندیاری، به عنوان مرجع اطلاع‌رسانی به خانواده‌های بیماران انتخاب و طبق برنامه‌ریزی انجام شده، وی هر روز صبح گزارش وضعیت بیماران بخش را از سرپرستار بخش مربوطه دریافت کرده و در ادامه با برقراری تماس تلفنی با یکی از بستگان درجه یک بیمار که از قبل مشخص شده است، جدیدترین اطلاعات بیمار را در اختیار خانواده قرار می‌دهد و پاسخگوی سؤالات احتمالی آنان خواهد بود.
نیک منش گفت: این طرح در ابتدا جهت بیماران بخش‌های ویژه ICU و CCU  آغاز شده و در روزهای آتی تصمیم بر آن است که برای بیماران بستری تمام ‌بخش‌های درمانی اجرا گردد. سجاد اسفندیاری، پرستار این بیمارستان که به عنوان مرجع اطلاع رسانی به خانواده بیماران انتخاب شده نیز در خصوص این طرح گفت: از زمان اجرای این طرح، رضایت خاطر همراهان بیماران جلب شده و همچنین تماس‌های تلفنی غیرضروری خانواده بیماران به بیمارستان جهت اطلاع از وضعیت بیمارشان به مراتب کمتر شده است. وی ادامه داد: هنگامی‌ که با خانواده بیماران تماس برقرار کرده و شرایط فعلی بیمارشان را بازگو می‌کنم، بازخورد مبنی بر کم شدن استرسشان را دریافت می‌کنم و قطعاً ادامه داشتن اجرای این طرح کمک بسیاری، هم به خانواده بیمار و هم به بیمارستان خواهد کرد.
با افزایش شمار مبتلایان به کرونا، استان فارس در ردیف مناطق قرمز آلوده به کرونا قرار گرفت. علاوه بر شیراز، در شهرستان‌های فسا، نی‌ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، خفر، فراشبند، خرامه، لامرد، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده، اوز، خنج، مرودشت، سپیدان، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، بیضا و سرچهان بیماران مبتلا به کرونا شناسایی شده‌اند. بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) و سه بیمارستان شهید چمران، شهید فقیهی و شهید بهشتی در شیراز به عنوان مراکز پشتیبان در کنار معرفی ۹ مرکز در شیراز و ۳۶ مرکز در دیگر شهرستان‌های استان فارس برای مراجعه افراد مشکوک به کرونا به این بیماران خدمات می‌دهند، همچنین نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت ۱۰۰ تخت نیز در ورزشگاه شهید آیت‌الله دستغیب شیراز تجهیز شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی