[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

حذف وزیر ورزش از انتخابات فدراسیون فوتبال، روزنامه شیراز نوین

یک فایل پی دی اف در میان فعالان فوتبالی در حال دست به دست شدن است؛ فایلی که اساسنامه پیشنهادی جدید فدراسیون را در خود جای داده است.
به گزارش ورزش سه، در روزهای تعطیلی فوتبال به دلیل شیوع ویروس کرونا مسئولان فدراسیون فوتبال به دنبال جمع بندی آرا برای تصویب یک اساسنامه تازه برای فدراسیون فوتبال هستند تا نگرانی‌های فیفا را در این زمینه کاهش بدهند.
در همین راستا، پیش نویش یک اساسنامه به فدراسیون فوتبال و همین‌طور به اعضای هیئت‌ها و برخی صاحب نظران ارسال شده که البته متن آن لو رفته و در اختیار رسانه‌ها نیز قرار گرفته است.
نکته مهم در این اساسنامه، حذف وزیر ورزش از جمع اعضای مجمع فدراسیون فوتبال، طبق چیزی است که فیفا آن را از فدراسیون فوتبال انتظار داشته؛ اما فدراسیون فوتبال همچنان یک صندلی را در اختیار وزیر قرار داده و نماینده وزارت ورزش در مجامع فدراسیون فوتبال، شرکت خواهد کرد.
در این مجمع که تعداد آن از 75 نفر به 90 نفر تغییر کرده، اکثریت صندلی‌ها به باشگاه‌ها داده شده و اکثریت هیئت‌ها از میان رفته است؛ اگرچه به دلیل یکدست بودن هیئت‌ها و دولتی تر بودن ساختار آنها، احتمالاً همچنان هیئت‌ها اکثریت قالب آرای مجمع را تشکیل خواهند داد.
در اساسنامه جدید 49 نماینده باشگاه می توانند در مجمع شرکت کنند و به مصوبات یا نامزدهای مختلف رأی مثبت یا منفی بدهند؛ این در حالی است که تعداد نمایندگان هیئت‌ها در این اساسنامه برابر با تعداد استان‌های ایران (31 استان) است.
 اعضای مجمع سهمی کوچک برای مربیان، داوران و بازیکنان نیز در نظر گرفته‌اند.همچنین طبق معمول نمایندگان نهادهای غیرمرتبط با فوتبال مثل آموزش پرورش، وزارت کار، وزارت علوم و تحقیقات و فناوری اطلاعات و ستاد کل نیروهای مسلح نیز برای خود سهم گرفته اند.
با اینکه تعداد نفرات مجمع عدد بیشتری از گذشته است، به نظر می رسید مجمع جدید سهم بیشتری برای تأثیرگذاران فوتبال یعنی مربیان، بازیکنان، داوران، پیشکوستان و... در نظر بگیرد که البته این اتفاق رخ نداده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی