[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

ورزشکاران بسیجی، دوشادوش مردم در مبارزه با کرونا، روزنامه شیراز نوین

ورزشکاران فارس در گفت‌وگو با شیرازه، از همراهی ورزشکاران فارس با دیگر گروه‌های جهادی و دستگاه‌های مرتبط در مبارزه با کرونا خبر داد و گفت: در این راستا، از همان ابتدای امر، کانون‌های نواحی مختلف استان بسیج شدند و در بحث پیشگیری، با پلمپ کردن مجموعه‌های ورزشی کار را آغاز و در ادامه با صحبت‌های چهره به چهره با اولیا و هنرجویان، به تعطیل کردن کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی اقدام کردند.
وی ادامه داد: پس از آن در ضدعفونی کردن اماکن ورزشی و دیگر اماکن و نیز در تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده به کمک دیگر گروه‌های جهادی شتافته و فعالیت‌های خوبی در این راستا انجام دادند.
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران فارس تصریح کرد: دیدار و روحیه دادن به بیماران یا کسانی که در قرنطینه هستند توسط چهره‌های شاخص ورزشی استان و مسئولان کانون‌ها، از دیگر فعالیت‌های بسیج ورزشکاران فارس بوده است.
مسکویی با بیان اینکه برنامه‌هایی هم برای پساکرونا خواهیم داشت، تأکید کرد: در این راستا، همکاری اداره ورزش و جوانان استان برای این کار ضروری به نظر می رسد تا برنامه خوبی در ریشه‌کنی و پاکسازی کامل این بیماری داشته باشیم.
وی «گروه جهادی شهدای ورزشکار» را اقدام جدیدی در بسیج ورزشکاران فارس دانست و اظهار داشت: کانون‌های مختلف در استان، بعضی حتی بیش از 350 عضو دارند که در سال جاری، این گروه، در استان و در سطح نواحی و کانون‌ها تقسیم شده و تعداد گروه‌ها و مجموع اعضا نیز بیشتر خواهد شد.
مسکویی در پاسخ به سؤال خبرنگار ما مبنی بر تعطیلی باشگاه‌های ورزشی خصوصی و اجاره ای سالن‌های تمرین و نیز بیمه نبودن تعداد زیادی از مربیان ورزشی، وضعیت معاش آنها و راه کارهای شما برای آن چیست، اظهار داشت: البته طرف این جریان ما نیستیم و بسیج ورزشکاران بیشتر به برنامه‌های فرهنگی ورزشکاران توجه دارد، اما پیشنهادهایی به اداره ورزش و جوانان در این موضوع داده ایم، از جمله وام‌هایی برای این افراد که قسمتی از آن هم بلاعوض باشد.
وی افزود: باشگاه‌ها معمولاً بیمه‌های مدنی دارند، اما اگر اداره کار وارد شده و کمکی به بیمه این مربیان بکند، کمکی است که می‌توان برای این افراد در نظر گرفت که البته همکاری دستگاه‌های دولتی برای این امر ضروری به نظر می رسد.
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران فارس در پایان با اشاره به برگزاری مسابقات ورزشی انفرادی در فضای مجازی برای کمک به پویش «درخانه بمانیم» گفت: برای پرکردن اوقات فراغت هم‌استانی‌ها، مسابقه ای طراحی کردیم تا هم‌استانی‌های عزیزمان در راستای فعالیت‌های ورزشی در خانه، عکس یا فیلم را ارسال و پس از بررسی، به بهترین آثار ارسالی، جوایزی اهدا خواهیم کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی