[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

تولید روزانه ۱۱ هزار و ۵۰۰ ماسک در موکب‌های فارس، روزنامه شیراز نوین

رئیس ستاد بازسازی عتبات و عالیات استان فارس گفت: روزانه ۱۱هزار و ۵۰۰ عدد ماسک در کارگاه‌های تولید ماسک موکب‌های اربعین حسینی در استان تولید و عرضه می‌شود.
اسکندر قاسمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: موکب‌های اربعین حسینی در مواقع اضطراری و بلایای طبیعی در کمک به مردم مشارکت خوبی داشته و دارند.
وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان فارس و در معرض خطر قرار داشتن سلامتی مردم، از حدود ۴۰ روز گذشته تاکنون موکب‌های اربعین حسینی اقدامات لازم را برای مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا در دستور کار خود قرار دادند. رئیس ستاد بازسازی عتبات و عالیات استان فارس گفت: ۱۸ موکب اربعین حسینی در استان با بهره‌گیری از ظرفیت خادمان موکب، اقداماتی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا انجام دادند که راه اندازی کارگاه‌های تولید ماسک، گندزدایی و ضدعفونی کردن معابر مناطق شهری و روستایی، تهیه بسته‌های بهداشتی و بسته‌های غذایی و توزیع آن بین خانواده‌های نیازمند و مشارکت در طرح پالایش و غربالگری در استان از جمله این اقدامات است. وی ادامه داد: مردم به خصوص خیرین در اجرای این اقدامات مشارکت خوبی داشتند و موکب‌های اربعین حسینی در اکثر شهرستان‌های استان فعال هستند و به صورت خودجوش به مردم خدمات رسانی می‌کنند. رئیس ستاد بازسازی عتبات و عالیات استان فارس گفت: تاکنون ۳ هزار ۵۰۰ بسته غذایی از سوی موکب‌های اربعین حسینی تهیه و بین خانواده‌های نیازمند توزیع شده است. قاسمی ‌افزود: با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب برای توجه به خانواده‌های نیازمند در ماه مبارک رمضان، پیش‌بینی شده است که تهیه و توزیع بسته‌های غذایی در ماه رمضان افزایش چشمگیری داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی