[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

راه‌اندازی کلینیک تخصصی ام.اس درحال بررسی است ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ام.اس شهرستان جهرم از تلاش برای راه‌اندازی کلینیک تخصصی این بیماری خبر داد و ابراز امیدواری کرد با همراهی دانشگاه علوم پزشکی و خیران و نیک‌اندیشان جهرمی، این مهم جامه‌ عمل بپوشد.
کامبیز سهرابی در گفت‌وگو با ایسنا، با یادآوری اینکه انجمن حمایت از بیماران ام.اس جهرم از سال ۱۳۹۴ و با همت دکتر محمدعلی صحرائیان، در این شهر راه‌اندازی شده است، گفت: انجمن بیماران ام.اس جهرم که اکنون ۴۵۰ عضو دارد و اکثریت آنان را بانوان تشکیل می‌دهند، با هدف رفع نیازهای درمانی بیماران و ارائه آموزش‌های لازم به این افراد و خانواده آنان و توجه به مسائل روحی و ارتقای روحیه مبتلایان به بیماری ام.اس راه‌اندازی شده است. سهرابی که خود از بیماران مبتلا به ام.اس است و تاکنون با هزینه و تلاش شخصی انجمن ام.اس جهرم را سرپا نگه‌داشته، گفت: رایگان کردن ام.آر.آی، فیزیوتراپی و کاردرمانی، تخفیف ۳۰درصدی هزینه برق مصرفی، معرفی اعضا برای تسهیل در دریافت خدمات اداری، اعطای تسهیلات ۲میلیون تومانی به ۵۰۰عضو و پرداخت کمک هزینه تأمین دارو به ۷۰ عضو، اعزام بیماران به دندان‌پزشکی با تخفیف ۵۰درصدی نسبت به تعرفه رایج، بخشی از خدمات درمانی بوده است. مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ام.اس جهرم اضافه کرد: تهیه و توزیع مجلات تخصصی ام.اس، برگزاری کلاس‌های روان‌شناسی، موسیقی، یوگا، فن بیان، آب درمانی و تغذیه و فیزیوتراپی و کاردرمانی و... نیز برخی از خدمات آموزشی و رفاهی و... را شامل می‌شود.
او با بیان اینکه کمک هزینه پرداختی به بیماران مبتلا به ام.اس، شامل تأمین بخشی از هزینه تأمین دارو، اقلام بهداشتی، آزمایش‌های تشخیص طبی و البته کمک هزینه‌های معیشتی است، خاطرنشان کرد: انجمن ام.اس، یک تشکل مردم‌نهاد محسوب می‌شود که با همراهی و کمک نیک اندیشان و البته اعضای انجمن که از تمکن مالی برخوردار هستند، تاکنون اداره شده است. سهرابی ضمن دعوت از نیک‌اندیشان و خیران برای همراهی با این انجمن، بزرگ‌ترین مشکل انجمن ام اس جهرم را نیازهای مالی دانست و گفت: با توجه به شمار بیماران مبتلا به ام.اس، متأسفانه امکان رسیدگی کامل و تأمین نیازهای همه مبتلایان به این بیماری را نداریم. از طرفی، بسیاری از مبتلایان به ام.اس را جوانانی تشکیل می‌دهند که مانند سایر جوانان دغدغه کار و حتی ازدواج را دارند؛ اما واکنش مردم در مواجهه با افراد مبتلا به ام.اس، چندان خوب نیست. مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ام.اس جهرم اضافه کرد: اولین درخواست ما از مردم، تغییر در نگرش نسبت به مبتلایان به این بیماری و بعد از آن همراهی با انجمن است؛ از طرفی از مسئولان درخواست همکاری بیشتر با این مجموعه غیرانتفاعی که با نیت خیر راه‌اندازی شده است را داریم.
سهرابی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های آتی این انجمن را راه‌اندازی کلینیک تخصصی ام.اس در شهر جهرم بیان و خاطرنشان کرد: پیش‌بینی کرده‌ایم که یک ساختمان ۱۵۰ مترمربعی، برای ایجاد کلینک تخصصی با همراهی خیران احداث و راه‌اندازی شود.
مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ام.اس جهرم با اشاره به اینکه ساختمان این انجمن که از سوی محمد فخرایی، یکی از خیران جهرمی ‌اهدا شده بود، سال ۹۶ رسماً افتتاح شده، یادآور شد که در این ساختمان علاوه بر انجام امور اداری، انجام معاینه بیماران و برگزاری دوره‌های آموزشی و مشاوره‌ای، انجام می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی