[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

خدمات دولت اطلاع‌رسانی شود، روزنامه شیراز نوین

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به تلاش‌های بی‌وقفه دولت در راستای مدیریت بیماری کرونا، از فرمانداران خواست اقدامات، سیاست‌ها و برنامه‌های حمایتی دولت را به صورت گسترده اطلاع‌رسانی کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی ‌در جلسه ای با فرمانداران استان که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، ضمن بررسی وضعیت شیوع بیماری کرونا در شهرستان‌ها بر لزوم اجرای دستورالعمل‌ها و مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا از سوی ستادهای شهرستانی تأکید کرد و از فرمانداران خواست از هرگونه اقدام خارج از هماهنگی جلوگیری کنند.
وی همچنین طرح فاصله گذاری هوشمند را امری ضروری و اثرگذار در کنترل شیوع ویروس کرونا دانست و عنوان کرد: این طرح باید در بخش‌های تولیدی، عمرانی صنفی، آموزشی، خدماتی در سطح همه شهرستان‌ها با جدیت اجرا شود. رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا  بیان کرد: بازرسی و نظارت مستمر و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهرستان‌ها، با تشکیل کمیته بازرسی متشکل از نمایندگان فرماندار، نیروی انتظامی، سازمان صنعت و معدن، تعزیرات بهداشت و درمان اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی در دستور کار فرمانداران باشد. استاندار فارس برنامه‌ریزی در زمینه مباحث پساکرونا به ویژه توجه به واحدهای تولیدی و صنفی آسیب دیده و اقشار کم‌برخوردار را از دیگر موضوعاتی دانست که فرمانداران باید به آن توجه کرده و گزارش‌های لازم را به ستاد استانی ارائه دهند تا شرایط بهره‌مندی این گروه‌ها از امکانات و تسهیلات و بسته‌های حمایتی دولت فراهم شود. نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به تلاش‌های بی‌وقفه دولت در راستای مدیریت بیماری کرونا، از فرمانداران خواست اقدامات، سیاست‌ها و برنامه‌های حمایتی دولت را اطلاع‌رسانی کنند. وی با بیان اینکه فرمانداران باید نظارت بر عملکرد ادارات، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را افزایش دهند، گفت: این نظارت با هدف فعالیت بیشتر  در زمینه ایجاد ایمنی مراجعه کنندگان به ادارات و ضدعفونی اماکن عمومی ‌انجام شود. دکتر رحیمی ‌تأکید کرد: فرمانداران بازدید از مجوعه‌های درمانی و تقدیر از زحمات و تلاش‌های کادر درمان را به صورت مستمر در دستور کار قرار دهند.وی افزود: استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به منظور فرهنگ‌سازی و تشویق مردم برای رعایت فاصله‌گذاری هوشمند توسط مردم اثرگذار خواهد بود. بهره‌مندی از ظرفیت تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد، آماده‌سازی نقاهتگاه‌های مورد نیاز با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی، توجه به تأمین نیازهای مردم در زمینه ماسک و محلول‌های ضدعفونی کننده از دیگر موضوعاتی بود که استاندار فارس در دیدار ویدیوکنفرانس خود با فرمانداران به آنها تأکید کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی