[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

جمعیت کرونایی‌ها به ۸۲۲۱۱ نفررسید، روزنامه شیراز نوین

دکتر جهانپور: مرگ 5118 نفر و شناسایی 1343 نفر تاکنون  

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۱۳۴۳ بیمار جدید کرونا در کشور خبر داد و گفت: متأسفانه در طول 48 ساعت گذشته، ۸۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. به گزارش ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور گفت: تا روز ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۳۴۳ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد. وی افزود: بنابراین مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۲۲۱۱ نفر رسید. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، متأسفانه در طول 48 ساعت گذشته، ۸۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و به این ترتیب تا دیروز ۵۱۱۸ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند.
وی گفت: تا امروز ۵۷۰۲۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. بنابر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، ۳هزار و ۴۵۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۳۴۱ هزار و ۶۶۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. وی همچنین با اشاره به روند مدیریت این بیماری، ثبات آن در روزهای اخیر و همچنین کاهش تدریجی در اغلب نقاط و استان‌های کشور، افزود: البته همه هشدارها به قوت خود باقی است و به ویژه با اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند و بازگشت مشاغل کم‌خطر به چرخه اقتصاد، قاعدتاً ممکن است ترددهای ضروری افزایش یافته باشد. بنابراین، رعایت فاصله گذاری در مکان‌های مختلف و استفاده از ماسک، حتی ماسک‌های خانگی و همچنین رعایت شست‌وشوی مکرر دست‌ها و ضدعفونی کردن دست‌ها با محلول‌های پایه الکلی توصیه می‌شود.
وی خطاب به مردم افزود: همه هشدارهایی که در دوران اخیر از همکاران ما شنیدید همچنان با جدیت در دستور کار است و امیدواریم مردم با رعایت این نکات و پرهیز از ترددها و مراودات غیرضرور، همکاری و همیاری خود را در کاهش موارد و روند مهار بیماری در هفته‌های آتی معمول دارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی