[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

اولویت ما سلامت دانش‌آموزان است ، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل آموزش و پرورش فارس به آموزش‌های خودجوش ارائه شده توسط معلمان به صورت مجازی در پی تعطیلی مدارس اشاره کرد و گفت: شبکه آموزشی دانش‌آموزان یا همان سامانه شاد در راستای انسجام بخشی به این آموزش‌ها ایجاد شده و پیش بینی می‌شود به مرور بستر مناسبی برای این امر خواهد شد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی  روابط عمومی ‌آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی با تمجید از نقش اولیا و خانواده‌های دانش آموزان در موفقیت  آموزش و پرورش در اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و ورزشی گفت: در بسیاری از موفقیت‌هایی که دانش آموزان استان در عرصه‌های مختلف، خصوصاً ورزش دانش آموزی کسب می‌شود، اولیا و خانواده‌ها نقش بسزا و انکارناپذیری دارند.
وی توجه به دوره ابتدایی را از سیاست‌های مهم کاری خود دانست و گفت: در این حوزه نیز تلاش‌های خوبی انجام شده که از آن جمله می‌توان به برگزاری دور‌های توانمندسازی و ضمن خدمت ویژه راهبران آموزشی، همکاری با دفتر تألیف کتب درسی در تهیه محتوای آموزشی برای دوره پیش دبستانی و دبستان، برگزاری دوره‌های آموزشی برای مربیان پیش‌دبستانی، آموزش 2هزار نفر از اولیای دانش آموزان فارس در قالب طرح سفیران توصیفی، برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی و تربیتی ویژه اولیای دانش‌آموزان پایه اول در سراسر فارس و اجرای سایر طرح‌های مختلف استانی و ملی اشاره کرد.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در تشریح فعالیت‌های حوزه سوادآموزی استان نیز گفت: یکی از مهم‌ترین توفیقات این حوزه کسب رتبه برتر کشوری توسط استان فارس در اجرای طرح‌های مختلف سوادآموزی در سال گذشته بود.
وی افزود: جذب بیش  از 30 هزار مخاطب در دوره‌های سواد آموزی استان و رشد 11 درصدی نگهداشت مخاطب سوادآموزی در فارس نسبت به 2 سال قبل، راه‌اندازی 40مرکز یادگیری محلی در سطح استان، آموزش عملی نماز ویژه سوادآموزان، آموزش مقدماتی رایانه ویژه سوادآموزان، اجرای طرح خواندن با خانواده، پی‌گیری آموزش برای سوادآموزان اتباع خارجی، همکاری با نهاد‌های مختلف همچون نیروهای مسلح، اداره زندان‌ها و... رشد 11 درصدی در اجرای طرح‌های آموزشی ویژه سوادآموزان و اجرای ده‌ها طرح استانی و ملی، بخشی از فعالیت‌های سوادآموزی فارس در سال گذشته بوده است.
اسماعیلی به برخی از فعالیت‌های حوزه آموزش متوسطه نیز اشاره کرد و گفت: در دوره متوسطه موضوع کنکور، برگزاری المپیاد‌های علمی‌، جشنواره خوارزمی ‌به عنوان مطالبه مردم نمود بیشتری دارد.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود: در همین راستا نیز با تلاش کارشناسان آموزش و پرورش فارس، طراحی و راه‌اندازی سامانه جامع کنکور برای اولین بار در کشور انجام شد. همچنین کسب 7 رتبه تک رقمی، رشد 10درصدی در کسب رتبه‌های زیر ۱۰۰۰ نیز به عنوان یک شاخص مهم، کسب نقره المپیاد جهانی زیست شناسی، کسب 7 مدال طلا المپیاد علمی‌ کشوری، کسب مقام اول در جشنواره خوارزمی ‌در سطح کشور، کسب مقام اول و دوم کشوری در هنرهای تجسمی‌ رشته‌های هنرستانی و توسعه و تجهیز هنرستان‌ها از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه است.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در ادامه با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، گفت: مهم‌ترین اولویت ما سلامتی دانش آموزان است و با تعطیلی آموزش به شکل حضوری، ادامه روند آموزشی دانش آموزان به صورت مجازی پیوسته ادامه داشته و همکاران ما به صورت خودجوش و جهادی به فعالیت‌های آموزشی خود ادامه دادند.
وی با اشاره به کمبود زیرساخت‌ها و بروز مشکلاتی در زمینه برگزاری کلاس درس به صورت مجازی در همه استان، گفت: بر اساس بررسی‌های کارشناسی در این زمینه، ۵۳۰ نقطه استان از اینترنت بی بهره اند که معادل یک هزار و 34 کلاس درس است، 250 نقطه در استان دسترسی به آنتن تلویزیون ندارند، 1470 نقطه دسترسی به تلفن ثابت ندارند و 130 نقطه نیز رادیو ندارند.
اسماعیلی افزود: بر اساس این ارزیابی، همکاران ما تلاش کردند با فراهم کردن  امکانات مختلف، روند آموزش را در این مناطق  ادامه دهند؛ تا جایی که در برخی از نقاط با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقدام به اعزام نیرو برای آموزش دانش آموزان شده است.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در مورد برگزاری امتحانات و پایان سال تحصیلی نیز گفت: در برگزاری امتحانات سلامت دانش آموزان اولویت ما است و بر همین اساس، برگزاری آزمون به صورت حضوری و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تنها در پایه دوازدهم و به دلیل برگزاری امتحانات نهایی مطرح است که با قطعی شدن این موضوع اطلاع رسانی خواهد شد.
اسماعیلی در ادامه به موضوع سرویس مدارس دانش‌آموزان نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به تعطیلی مدارس ناشی از شیوع کرونا و بروز اختلال در سرویس‌دهی سرویس مدراس، با در نظر گرفتن دستورالعمل وزارتی و نگاه حمایتی از رانندگان سرویس و بیکاری آنها ناشی از این اختلال، لازم است ضمن بررسی دقیق موضوع، نحوه پرداخت حق سرویس رانندگان نیز به نحوی محاسبه شود که نه موجب زیان خانواده‌ها شود و نه زیان رانندگان.
مدیر کل آموزش و پرورش در توصیه به خانواده‌ها، دانش‌آموزان و فرهنگیان استان، گفت: لازم است به منظور حفظ سلامتی افراد جامعه، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در زمینه رعایت فاصله اجتماعی، برای ریشه‌کنی این بیماری تلاش کنیم تا در آینده نزدیک شاهد حضور دانش‌آموزان در فضای مدرسه باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی