[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

ارسال پیامک در صف مرگ، روزنامه شیراز نوین

  فرزاد وثوقی-گروه خبر
فارس 2هزار و 475 نفر مبتلا به کووید 19 دارد. این آماری است که دیروز، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز منتشر کرده است. اگر باور کنیم حتی یک مورد ابتلا هم زیاد است و به آمار فوتی‌های کووید 19 توجهی مضاعف داشته باشیم، با توجه به ضرورت قطع زنجیره‌های انتقال ویروس کرونا در جامعه، لازم است تا حد امکان در خانه بمانیم و در صورت ضرورت به حضور خارج از منزل، فاصله مناسب را در روابط اجتماعی حفظ کنیم. حالا نوبت به اعلام نیاز و ارسال پیامک سرپرست خانوار برای دریافت تسهیلات یک یا دومیلیون تومانی رسیده است تا جمعیت را به سوی دفاتر پیشخوان سرازیر کند. اگر شعار دولت در خانه ماندن حداکثری و رجوع به خیابان‌ها برای رفع نیازها در حداقل ممکن است، باید این پرسش را از دولت مطرح نمود که چرا در این زمان پرالتهاب و خطر انتشار ویروس کرونا، ملت را به خیابان می‌کشاند تا برای ارسال یک پیامک سیم‌‌کارت مجانی بگیرند و باقی قضایا. اگر دولت از بانک اطلاعاتی یارانه‌بگیران کشور مطلع است و تناقضی در آن وجود ندارد، به حساب تمام ‌سرپرستان یارانه‌بگیر تسهیلات اعلام شده را واریز نماید و از ایجاد التهاب در جامعه خودداری نماید.
باید دید چه چیزی پشت این پرده وجود دارد که سیم‌کارت‌های خاموش همراه اول و ایرانسل باید فعال شود و به نام سرپرستان خانوار به ثبت برسد. در حالی که هر ایرانی از یک کدملی ده رقمی‌ برخوردار است و دولت مدعی هوشمندسازی است، نباید به اجرای این عملیات پرخطر و کشاندن مردم بیکار به خیابان و تجمع آنان بدون رعایت فاصله پشت در دفاتر پیشخوان اقدام می‌کرد. بدون کارشناسی بودن و دلیل موجه، این اقدام می‌تواند تا نیمه اردیبهشت شمار مبتلایان شناسایی شده را افزایش دهد و مرگ را به بالین افراد مبتلا دعوت کند. هرچند از روزهای گذشته برنامه قرنطینه خانگی به طور وضوح خاتمه یافته و دولت، ملت را به خیابان‌ها و سر کارهای روزمره دعوت نموده است، باید در انتظار افزایش آمارها باشیم. 
از آنجا که دولت قادر نیست به مردم خسارت‌های اقتصادی ناشی از انتشار و ابتلای ویروس کرونا را پرداخت کند، لذا عدم پرداخت یارانه معیشتی به تمام ‌ایرانیان باعث شد دولت، جمعیت ایرانیان را به بازار کسب و کار فرا بخواند تا این شبهه برای کسب درآمد پایان یابد. تجمع مردم در صف سیم‌کارت رایگان تلفن همراه، به منزله ایستادن در صف مرگ است که البته اتفاق افتاد. در روزهای گذشته و مشاهدات عینی خبرنگار ما، مردم در صف‌های انتظار بدون رعایت فاصله لازم برای دریافت سیم‌کارت سرپرست خانواده به انتظار ایستاده بودند که اجرای این عمل با تمام ‌پروتکل‌های اعلامی ‌منافات داشت. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی