[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۳
  • دوره جدید

برنامه‌های پیشگیري سلامت معنوی جامعه را تقویت کند، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس در اولین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در سال جدید گفت: آمارها حکایت از آن دارد که در ماه‌های منتهی به پایان سال گذشته و ابتدای امسال، میزان جرائم کاهش یافته است که بخش عمده‌ای از این امر ناشی از مشاركت مؤثر در تدوين برنامه‌های پیشگیرانه و عملكرد مناسب در اجرای برنامه‌های ابلاغی  توسط همه دستگاه‌های دست‌اندركار است.
حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه ثمره اقدامات امروز در حوزه پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی، سال‌های بعد نمایان خواهد شد، گفت: طرح‌های تدوین شده در سال‌های گذشته زمینه بسیاری از کاهش‌ها یا کنترل جرائم و آسیب‌ها را فراهم کرده؛ بنابراین باید این روند رو به رشد را در حوزه پیشگیری از وقوع جرم با اهتمام بیشتر ادامه دهیم.
رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس همچنین در آستانه ماه مبارک مبارک رمضان با تأكيد بر تدوین و اجرای برنامه‌های پیشگیری از روزه‌خواری توسط نهاد‌های مسئول گفت: باید برنامه‌ها به نحوی تنظیم شود تا سلامت معنوی جامعه تقویت گردد.
حجت الاسلام و المسلمين موسوی با بيان اينكه اميدواريم امسال شاهد تشكيل پرونده روزه‌خواری نباشيم، گفت: معتقدم با احيا و توجه همگانی به فريضه امر به معروف و نهی از منكر می توانيم علاوه بر پيشگيری از روزه خواری، بسياری ديگر از آسيب‌های جامعه كه منجر به وقوع جرم می شوند را كنترل نماييم.
وی در بخش ديگری از سخنان خود در جمع اعضای شورای پيشگيري از وقوع جرم استان با بيان اين مطلب كه رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) در فرمایشات خود به احسان و مهربانی مردم شیراز در بخشش مطالبات اشاره فرمودند، تصريح كرد: لازم است پیرو فرمایشات ایشان، نهاد‌های فرهنگی اقداماتی را در جهت نمود بيشتر این موضوع در قالب پویش احسان مردم شيراز در دستور کار قرار دهند.
 وی اظهار امیدواری کرد مردم در دوران پس از ریشه‌کن شدن ویروس کرونا نیز احسان و بخشش را تکمیل کرده و از طرح دادخواست جهت مطالبات مالی خود صرف نظر نمايند.
اين مقام ارشد قضايی استان افزود: در همين خصوص مكاتبه‌ای با رؤسای دادگستری شهرستان‌ها انجام شده و از آنان خواسته‌ايم ضمن مذاكره با اتاق‌های اصناف شهرستان‌ها، نسبت به فرهنگ‌سازی در زمينه بخشش يا تخفيف مطالبات اقدام نمايند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس همچنین از کاهش ورودی پرونده‌ها در سال گذشته در نتیجه به‌کارگیری سیاست‌های پیشگیرانه خبر داد و افزود: اوقات رسیدگی در دادگستری استان فارس به نسبت سال‌های گذشته کاهش چشمگیری داشته است.
 رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در ایام ماه مبارک رمضان به علت محدودیت ایجاد شده در نتيجه شيوع بيماری كرونا نباید جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد مورد غفلت قرار گیرد، خواستار پیشبرد فعالیت‌ها در فضای مجازی و رسانه‌ها شد. وی در خصوص اهداف تبيينی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در نام‌گذاری امسال به نام سال جهش تولید نیز بیان داشت: شیوع بیماری کرونا باعث شد بسیاری از صنایع  تعطیل شده در حوزه اقلام بهداشتی به چرخه تولید بازگردند؛ بنابراین با همت و تلاش بیشتر و برنامه‌ریزی دقیق و اقدام جهادی مي‌توانيم آنچه مدنظر رهبر معظم انقلاب در تبیین شعار سال است را محقق سازیم. گفتنی است در این نشست دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این شورا و ميزان اثربخشی طرح‌هاي اجرا شده و ميزان مشاركت دستگاه‌ها در سال گذشته، به تشريح طرح‌های جدید امسال پرداخت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی