[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

نماینده ولی‌فقیه در فارس جزو پیشتازان کشور است و فوق‌العاده عمل کردند، روزنامه شیراز نوین

دکتر علیرضا عسکری گفت: نماینده ولی‌فقیه در استان واقعاً جزو پیشتازان کشور بودند و در این شرایط خاص فوق‌العاده عمل کردند.
دکتر علیرضا عسکری، معاون دستیاری معاونت آموزش وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در مورد اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به خبرنگار پایگاه خبری شیرازه گفت: باید بپذیریم در کشور ما به علت ملاحظات اقتصادی مردم، ادامه روند قرنطینه به شکل سابق مورد حمايت نبود.
وی افزود: ادامه آن روند نیازمند حمایت معیشتی ویژه بود که به نظر از توان دولت خارج بود.
عسکری با اشاره به آمار مناسب فارس در کنترل ویروس کرونا علی رغم دارا بودن شرایط برای روند جهشی شیوع، گفت: فارس دارای فرهنگی غنی و مردمانی همراه و آگاه است.
 ضمن اینکه نماینده ولی فقیه در استان واقعاً جزو پیشتازان کشور بودند و در این شرایط خاص فوق‌العاده عمل کردند.
عسکری با اشاره به هماهنگی خوب استاندار فارس و دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: نقش خیرین فارس بسیار برجسته بود و مردم استان فارس همچون گذشته با ایثار و نوع دوستی مثال زدنی خود، متولیان سلامت را در کنترل شیوع این بیماری یاری کردند.  
  مدیرکل اسبق دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت افزود: در شرایط فعلی و در طرح فاصله گذاری مردم باید جدی تر از قبل رعایت کنند. وی اضافه کرد: طرح فاصله گذاری اجتماعی مجوزی برای خروج‌های بی دلیل نیست.
معاون دستیاری معاونت آموزش وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: اگر مراقبت‌های چند هفته گذشته را افزایش ندهیم، ممکن است به راحتی همه زحمات از دست برود و شاهد گسترش شیوع ویروس باشیم.
وی ضمن قدردانی از همراهی مردم در مهار کرونا اظهار داشت: پرسنل بهداشت و درمان در خط مقدم جهاد سلامت انصافاً خوش درخشیدند و باید مردم با رعایت باعث دلگرمی ‌آنان شوند.
عسکری با اشاره به اینکه طبق توصیه بهداشت جهانی، کشوری موفق است که تست بیشتری بگیرد، افزود: سیاست‌گذاری مجموعه وزارت بهداشت برای ادامه مهار کرونا بر افزایش تست‌ها و شناسایی بیشتر ناقلين و مبتلايان گذاشته شده تا از ريسك پنهان در سطح جامعه کاسته شود.
عسکری با اشاره به اینکه باید تاب آوری نظام درمان را بالا ببریم، تصریح کرد: با اختصاص ويژه‌ای که رهبر معظم انقلاب برای کمک به مهار کرونا اجازه آن را صادر کردند، امیدواریم با اقدامات حمايتی بيشتر ازجمله تهیه ملزومات مورد نیاز کادر درمان شاهد افزایش بهره وری از سیستم سلامت باشیم.
این کارشناس سلامت در پایان از مردم خواست از مراجعات غیرضرور به مراکز درمانی  اجتناب کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی