[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

شناسایی یکی ‌دیگر از علائم پوستی کرونا، روزنامه شیراز نوین

گروهی از متخصصان علوم پزشکی در بررسی‌های خود درباره کروناویروس نسبت به بروز احتمالی علائم و نشانه‌های این بیماری روی پوست هشدار دادند.
به گزارش ایسنا، متخصصان در بررسی‌های خود به منظور درک بهتر بیماری‌زایی کروناویروس به علائم جدیدی از ابتلا به این ویروس پی بردند که مشابه با سرمازدگی است و ضرورت دارد افراد نسبت به این نشانه دقت لازم را داشته باشند. در حال حاضر آسیب ناشی از کرونا روی سیستم تنفسی تأیید شده است، به این مفهوم که این ویروس ریه‌ها و دیگر اندام‌های مرتبط با آن را مورد هدف قرار می‌دهد. به همین دلیل، علائم این بیماری معمولاً با سرفه‌های مداوم، تنگی نفس، تب، علائم مشابه با آنفلوآنزا و سردرد خود را نشان می‌دهد. تمام ‌این موارد از علائم تأیید شده بیماری کووید-۱۹ است و نشانه‌های اصلی در فرد مبتلا به حساب می‌آید. هرچند، نشانه‌های بیشتری از کرونا هم‌زمان با شیوع هرچه بیشتر این ویروس و همه‌گیر شدن آن تشخیص داده شده است. یکی از علائم دیگر ابتلا به کروناویروس از دست دادن حس بویایی و چشایی است؛ چرا که کرونا سلول‌های مرتبط با حس بویایی و چشایی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.
همچنین اسهال از دیگر علائم این ویروس است؛ چرا که امکان انتقال کرونا از طریق مدفوعی-دهانی و عدم شستشوی دست‌ها پس از استفاده از سرویس بهداشتی وجود دارد.
در تازه‌ترین مطالعات براساس یافته‌های «اتحادیه ملی متخصصان پوست در فرانسه» نیز نشانه جدیدی از این ویروس شناسایی شده که شامل بروز ضایعات پوستی مشابه با سرمازدگی در برخی از مبتلایان به کووید-۱۹ است. در برخی از بیماران، پوست بدن در بعضی نقاط دچار تورم و قرمزی‌ کهیرمانند و دردناک شبیه به حالت سرمازدگی می‌شود.
به گزارش مدیکال دیلی، علاوه بر این، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا تغییر رنگ لب‌ها و صورت را نشانه‌ای از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ عنوان و تأیید کرده تب، سرفه و تنگی نفس علائمی ‌از کروناویروس هستند که دو تا ۱۴ روز پس از ابتلا بروز پیدا می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی