[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

ویروس کرونا در فارس ۷۰ کشته گرفت، روزنامه شیراز نوین

دکتر همتی: افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا به ۲۷۲۹ نفر؛ مردم فاصله اجتماعی را رعایت کنند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۹۲ مورد جدید مبتلا به کرونا در فارس و افزایش آمار مبتلایان به دو هزار و ۷۲۹ نفر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر عبدالرسول همتی در استودیو سلامت دانشگاه، ضمن گرامیداشت آغاز هفته ملی سلامت با شعار «حمایت همگانی از مدافعان سلامت»، آخرین آمار مبتلایان به کرونا در فارس را اعلام کرد. او با اشاره به بررسی هزار و ۱۰۶ نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیصی استان، گفت: از این تعداد، نمونه ۹۲ بیمار مثبت بوده است. دکتر همتی ادامه داد: متأسفانه طی 48 ساعت گذشته، سه نفر از مبتلایان در استان فارس جان خود را از دست داده‌اند که دو نفر مربوط به شیراز و یک نفر مربوط به مرودشت بوده اند و با این تعداد، مجموع جان‌باختگان ناشی از کرونا در فارس، به ۷۰ نفر رسید. این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام خبر بهبودی کامل و ترخیص ۶۴۸ نفر از مبتلایان در استان، ادامه داد: هزار و ۴۵۱ نفر از مبتلایان نیز به دلیل شرایط مساعد جسمی، در قرنطینه خانگی بوده و سلامت آنان از سوی تیم‌های سلامت دنبال شده است.
به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از مجموع مبتلایان طی 48 ساعت گذشته، ۴۴ نفر مربوط به شیراز و ۱۲ نفر مربوط به آباده و ۶ نفر نیز کوهچنار بوده است، شهرستان‌های مرودشت، خرم‌بید و نی‌ریز هر کدام دو نفر و سپیدان نیز یک نفر را به خود اختصاص داده اند.
او یادآور شد: آمار جان‌باختگان دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان به صورت جداگانه و از سوی این مراکز اعلام می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی