[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

حمله بی سابقه پیروانی به قلعه نویی: آقای بیانیه‌نویس ببینند سال ۸۸ چطور قهرمان شد، روزنامه شیراز نوین

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس بدون آنکه نامی ‌از امیر قلعه‌نویی بیاورد، به سرمربی سپاهان به شدت حمله کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، افشین پیروانی مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به اتفاقاتی که بعد از بازی پرسپولیس و سپاهان افتاد، اظهار داشت: من مدیر تیم پرسپولیس هستم و در گذشته هم بازیکن این باشگاه بودم. بعضی از صحبت‌های من به عنوان هوادار است و بعضی صحبت‌هایم به خاطر سمتم در این تیم است. نمی‌توانم خنثی باشم و باید جوابگوی هوادار باشم. بعضی تیم‌ها علیه تیم پرسپولیس با هم متحد شده‌اند. این اتفاق تازه ای نیست و می‌بینیم که در آلمان هم یکسری تیم‌ها علیه بایر مونیخ اتحاد کردند و در ایتالیا هم تیم‌ها علیه یونتوس متحد شدند تا این تیم‌ها قهرمان نشوند.
پیروانی که با برنامه آفساید رادیو جوان گفتگو می‌کرد، در ادامه بیان داشت: مدت‌هاست مصاحبه‌هایی می‌بینم که قشنگ نیستند. مصاحبه‌هایی که می‌خواهد موفقیت‌های پرسپولیس را لوث کند. می‌گویند ما با مهندسی قهرمان می‌شویم و من می‌گویم مگر می‌شود ۷ جام مهندسی شده بگیریم؟ مگر می‌شود قوی نباشیم و این‌قدر جام بگیریم؟ بحث داوری را وسط می‌کشند. هم از داوری ضرر کردیم؛ اما هیچ‌کدام را نگفتیم عمدی در کار است.
وی بیان داشت: مگر از علیرضا فغانی بهتر هم داریم؟ فغانی بهترین داور ایران است که دنیا به او افتخار می‌کند و افتخار فوتبال ایران است. چرا کاری کردند که فغانی اگر ایران بود قضاوت نمی‌کرد. مگر تاکنون داوری به سود تیم شما نبوده؟ چرا بازی را می‌برید به سمت بیرون از میدان.
پیروانی تصریح کرد: ۱۰ اختلاف امتیاز برای آنها دردآور است و نشان می‌دهد زورشان در زمین به ما نمی‌رسد و می‌آیند بحث جام اسنپی را مطرح می‌کنند. ما در وهله اول سلامتی جامعه را می‌خواهیم و برای ما این سلامتی مهم است. گل‌محمدی هم روز گذشته این را تأیید کرد. نباید یک‌طرفه قضاوت کنیم. اینکه بگویند ما فقط دنبال جام هستیم درست نیست. در زمین ثابت کردیم ۱۰ امتیاز اختلاف داریم. می‌گویند بازی بدون تماشاگر ارزش ندارد. ما بیشترین تماشاگر را داریم و بیشتر از بقیه ضرر می‌کنیم. الان بعد از مصاحبه من صحبت‌هایی می‌شود که می‌گویند پرسپولیس دنبال بازی هست. ما دنبال بازی کردن هستیم که با بازی قهرمان شویم.
سرپرست تیم پرسپولیس در خصوص انتشار فیلم ‌رختکن پرسپولیس مربوط به اولین دوره لیگ برتر که خودش در آن فیلم الفاظ نامناسبی برای تحریک کردن بازیکنان استفاده می‌کند، گفت: افرادی درباره این فیلم صحبت می‌کنند که خودشان علیه‌السلام نیستند و در رختکن خود آنها اتفاقات بدتری می‌افتد. نباید یک طرفه به قاضی رفت و افرادی می‌توانند مرا سرزنش کنند که خودشان چنین نباشند. البته من رفتارم را تأیید نمی‌کنم و به اشتباه بودن آن رفتارم اقرار می‌کنم. اما این را هم می‌گویم برعکس خیلی‌ها که با چند جا قرارداد می‌بندند و همیشه پول بیشتر را ملاک قرار می‌دهند، یک پرسپولیسی متعصب هستم و حاضرم برای موفقیت و قهرمانی تیمم جانم را هم بدهم.
وی بدون نام بردن از امیر قلعه‌نویی، سرمربی سپاهان، افزود: چرا این آقایان ناصرخان حجازی و رفتاری که با او کردند را فراموش می‌کنند؟ من شاگرد حجازی بودم و او الگوی من بود. حجازی قرمز و آبی ندارد و افتخار فوتبال ایران است و هواداران استقلال و پرسپولیس او را دوست دارند. اما خدا می‌داند او دلش از دست چه کسانی خون بود. افرادی که برایش پلاکارد روزشمار به ورزشگاه بردند تا او برود.
پیروانی با اشاره به اتفاقات بازی پرسپولیس و سپاهان گفت: آقایان الان هم به کمیته استیناف روی آورده و هجمه را به سمت آن بردند تا رأی بازی را بشکنند. می‌گویند در زمین بی‌طرف بازی برگزار شود. من مطمئنم که کمیته استیناف هم مثل کمیته انضباطی یک رأی عادلانه و منصفانه خواهد داد.
پیشکسوت سرخ پوشان گفت: یک زمانی ما مصاحبه می‌کردیم پزشک و تدارکات تیمشان را وادار می‌کردند با مصاحبه جواب ما را بدهند و امروز بازی تغییر کرده و بیانیه می‌نویسند. من می‌دانم همین الان فرد مزبور که بیانیه‌ها را می‌نویسد دست به کار شده و طی امروز و فردا یک بیانیه علیه من صادر می‌شود. حالا من نمی‌خواهم به اتفاقات سال ۸۸ رجوع کنم و بگویم فرد بیانیه نویس آن سال کجا بوده و به این کارها کاری ندارم.
مدیر تیم پرسپولیس در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: آقایانی که امسال با آپشن، ۱۰ میلیارد برای مربیگری قرارداد می‌بندند و قرارداد سال بعدشان ۱۲ میلیارد است مشخص است که نباید از قهرمانی تیم دیگری به جز تیم خودشان خوشحال باشند و از این موضوع عصبی می‌شوند و علیه پرسپولیس هجمه وارد می‌کنند. اینها زورشان در زمین به ما نمی‌رسد و می‌گویند لیگ کنسل شود. لیگ کنسل شود تا قرارداد سال بعد آنها سر جایش بماند.
پیروانی در ادامه خاطرنشان ساخت: در فوتبال همه چیز علمی‌ شده و دوران فوتبال سنتی گذشته است. مربیان جوانی مثل گل‌محمدی، تارتار، نکونام، الهامی‌ و دیگران هستند که خوب کار می‌کنند. مربیانی که علمی ‌هستند و عملکردشان هم خوب است و مرتب هم به علم خود اضافه می‌کنند.
وی تصریح کرد: من هم بلد هستم به پیشکسوتان خود احترام بگذارم؛ اما وقتی پای پرسپولیس وسط می‌آید و می‌بینیم می‌خواهند به آن هجمه وارد کنند، دیگر نمی‌توانم سکوت کنم و در مقابل این هجمه‌ها از حق تیمم و میلیون‌ها هوادارش دفاع می‌کنم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی