[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

رکورد کار بدون حادثه در زاگرس جنوبی شکست، روزنامه شیراز نوین

با انجام حدود ۲۸۰ هزار نفر ساعت کار بدون حادثه در سال ۹۸، رکورد میزان کار بدون حادثه در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی شکسته شد. به گزارش روابط عمومی ‌شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، رئیس اداره ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل این شرکت گفت: این موفقیت در حالی کسب شده است که ضریب حوادث این شرکت نیز تنها با دو مورد حادثه موتوری کوچک، حدود صفر است. مهندس علیرضا امینی، در ادامه با تشریح عملکرد اداره اچ‌اس‌یی در سال گذشته، فعالیت‌های این اداره را در بخش‌های ایمنی، آتش نشانی، بهداشت، پدافند غیرعامل، محیط زیست و آموزش تقسیم بندی کرد.
وی در تشریح عملکرد بخش ایمنی، گفت: علاوه بر تحقق رکورد کار بدون حادثه، اجرای پروژه مطالعات HAZOP (تکنیک مطالعه خطرات و راهبری) در مناطق عملیاتی آغار و دالان و سروستان و سعادت‌آباد، اجرای دستورالعمل هوازدایی با گاز نیتروژن در مناطق عملیاتی، تشکیل کارگروه مدیریت ایمنی فرآیند، تشکیل کارگروه نرم‌افزار شبیه‌سازی حوادث، نظارت بر اجرای مقررات و دستورالعمل‌های HSE در حوزه‌های بهره‌برداری و تعمیرات اساسی، از دیگر اقدامات مهم انجام گرفته در این زمینه است.
امینی تشریح کرد: در بخش آتش‌نشانی نیز تعمیرات اساسی تجهیزات اطفای حریق و بازسازی موتوری ۱۱ دستگاه خوردوی اطفای حریق در مناطق عملیاتی، اجرای پروژه مقاوم‌سازی ساختمان ۱۱ طبقه اداری ستاد شیراز در برابر حریق، بازنگری و اجرای سیستم‌های اعلان و اطفای حریق مربوط به مناطق عملیاتی و ستاد شیراز، تهیه برنامه جامع آمادگی جسمانی پرسنل آتش‌نشانی، از جمله اقدامات شاخص این بخش در سال گذشته است.
وی به اقدامات انجام گرفته در حوزه محیط زیست اشاره کرد و گفت: در این حوزه نیز اجرای طرح خوداظهاری در پایش آلاینده‌های محیط زیستی، تعامل سازنده با ادارات حفاطت محیط زیست شهرستان‌های مختلف واقع در حوزه جغرافیایی شرکت، اجرای پروژه احیای خاک‌های آلوده به مواد هیدروکربنی در منطقه عملیاتی آغار و دالان، اجرای پروژه مدل‌سازی و تحلیل انتشار آلاینده‌ها از مشعل‌های مناطق عملیاتی زاگرس جنوبی با استفاده از نرم‌افزارهای استاندارد، تدوین دستورالعمل ارزیابی جنبه‌های محیط زیستی، ساخت آبشخور حیات وحش در منطقه عملیاتی پارسیان، توزیع بسته‌های محیط زیستی در مدارس شهرستان‌های فیروزآباد، کنگان و جم، از جمله مهم‌ترین اقدامات محیط زیستی در سال ۹۸ است. وی با اشاره به سایر فعالیت‌های انجام شده در حوزه عمومی ‌و HSE پیمانکاران، افزود: اجرای ممیزی داخلی از مناطق عملیاتی در راستای استقرار سیستم مدیریت HSE-MS، تهیه تفاهم‌نامه همکاری با سازمان هلال احمر شیراز، بازنگری در سیستم‌های صدور پروانه کار، تهیه ۴۵ فقره الزامات اچ‌اس‌یی جهت درج در قراردادها، بومی‌سازی دستورالعمل‌های مدیریت اچ‌اس‌یی پیمانکاران وزارت نفت، مهم‌ترین اقدامات انجام گرفته در زمینه HSE عمومی ‌است. امینی همچنین به فعالیت‌های آموزشی انجام گرفته در سال قبل اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزش عمومی ‌و تخصصی برای کلیه کارکنان، برگزاری دوره‌های آموزشی آشنایی با نحوه کار خاموش کننده‌های دستی حریق ویژه کارکنان حراست در سطح شرکت و استانداردسازی منابع آموزشی اچ‌اس‌یی از جمله این اقدامات است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی