[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

رئیس اداره بازرسی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی: ارزیابی سلامت خطوط لوله زیر ذره‌بین است، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره بازرسی و حفاظت فنی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، از بازرسی و ارزیابی پوشش داخلی ۶۱۴ کیلومتر از خطوط لوله انتقال نفت، گاز و میعانات گازی این شرکت در سال ۹۸ خبر داد. به گزارش روابط عمومی‌ شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، مهندس محسن شادمانی گفت: این اقدام با هدف ارزیابی سلامت خطوط لوله، پیش‌بینی خوردگی و شناسایی نقاط حادثه خیز در طول مسیر انتقال خطوط لوله انتقال انجام شده است.
وی با اشاره به رشد چهار برابری ارزیابی خطوط در سال گذشته، گفت: سالیان قبل این عدد ۱۵۰ کیلومتر بود؛ اما در سال گذشته با برنامه‌ریزی مدون، کارشناسان این اداره در مناطق عملیاتی زاگرس جنوبی موفق شدند ۶۱۴ کیلومتر از خطوط لوله زیرزمینی را ارزیابی کنند. شادمانی مأموریت اصلی این اداره را پایش وضعیت فیزیکی کلیه تأسیسات روزمینی و خطوط لوله زیرزمینی نفت و گاز با هدف اطمینان از صحت عملکرد و افزایش شرایط ایمن آنها عنوان کرد و گفت: در همین راستا، مأموریت‌های این اداره در دو بخش بازرسی فنی و حفاظت فنی برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود. وی با اشاره به عملکرد بخش حفاظت فنی گفت: در این بخش علاوه بر ارزیابی ۶۱۴ کیلومتر خطوط لوله، بازرسی حدود یک هزار و ۹۰ مورد سرویس تجهیزات و خطوط لوله تعمیراتی، ۸۴۶ مورد سلامت اتصالات عایق، بازرسی بر عملیات آماده‌سازی سطوح و اعمال انواع پوشش به میزان بیش از ۲۴هزار متر مربع، ارزیابی سامانه‌های حفاظت کاتدی خطوط لوله، ارزیابی رنگ تجهیزات و تأسیسات فرآورشی به میزان بیش از ۶۸هزار و ۵۰۴ متر مربع، انجام ۷۳۵ مورد عملیات خوردگی، ۷۴۲ مورد بررسی تقاضای فنی و بازرسی کالا و... انجام گرفته است.
وی در پایان با اشاره به اینکه شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی علاوه بر تأسیسات و تجهیزات روزمینی حدود ۲۵۰۰ کیلومتر خطوط لوله انتقال را مدیریت می‌کند، گفت: اجرای این پروژه‌ها علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، در مدیریت هدفمند سرمایه‌های انسانی و تجهیزاتی در این زمینه راه‌گشا است. شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی بزرگ‌ترین شرکت بهره‌بردار تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که تولید از میادین نفتی و گازی در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان را بر عهده دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی