[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

حواله اشتغال نقد می‌شود، روزنامه شیراز نوین

ایسنا/فارس: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با اشاره به پیشرفت ۱۰۰درصدی تعداد ۵ پروژه صنعتی شاخص استان در قالب کارگروه اقتصاد مقاومتی، گفت: این پروژه‌ها اغلب در صنایع آلومینیوم، کربنات سدیم، سیما، آهن اسفنجی، تجهیزات پالایشگاهی به صورت نوآورانه و دانش‌بنیان در حال بهره برداری است.
حمیدرضا ایزدی به خبرنگاران گفت: تعداد ۸ پروژه شاخص صنعتی استان در قالب پروژه‌های اقتصاد مقاومتی به طور متوسط ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته که برخی از پروژه‌ها آماده افتتاح رسمی ‌با حضور مقامات کشوری و استانی است.
او میزان سرمایه گذاری برای این پروژه‌های صنعتی را افزون بر ۳۱۰ هزار میلیارد ریال عنوان و اضافه کرد: با بهره برداری از این ۸ پروژه برای ۵۰۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس همچنین از وجود تعداد ۳۵۰ پروژه صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰درصد در استان خبر داد و گفت: برخی از این پروژه‌های صنعتی از چند سال پیش جواز تأسیس دریافت کرده‌اند و در حال احداث و مهیا کردن تأسیسات، ابنیه و ماشین‌آلات هستند.
به گفته ایزدی، به زودی افتتاح کارخانه آلومینیوم جنوب از طریق ویدئوکنفرانس با حضور رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل کارخانه در شهرستان لامرد استان فارس انجام می‌شود.
او ادامه داد: طرح آلومینیوم جنوب یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های تولیدی بخش آلومینیوم در کشور است که با هدف رفع نیازهای داخلی و توسعه صادرات و به ویژه محرومیت زدایی باعث ایجاد اشتغالی بالغ بر ۱۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۵۰۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم در فاز نهایی خواهد شد. در حال حاضر میزان اشتغال جهت تولیدات فعلی ۵۰۰ نفر است که با افزایش ظرفیت تولید به ۱۰۰ هزار تن، منجر به اشتغال ۷۵۰  نفر می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس یادآور شد: اجرای طرح شمش آلومینیوم بستری مناسب در راستای تأمین مواد اولیه (شمش) برای اجرای صنایع پایین دستی از جمله قطعات آلومینیوم، قطعات اتومبیل سازی، فویل‌ها و لوازم خانگی و سایر صنایع مصرف داخلی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی