[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

اراضی ملی رفع تصرف شد، روزنامه شیراز نوین

فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی فارس گفت: 2340881 متر مربع از اراضی دولتی و ملی به ارزش 3275 میلیارد ریال در سال 1398 با تلاش مأموران یگان حفاظت از اراضی و پیگیری واحد املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی فارس با هماهنگی مراجع قضایی و همکاری نیروی انتظامی ‌رفع تصرف و به بیت‌المال بازگردانده شد.
 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی فارس، سرهنگ حسین مهدوی‌نژاد فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی فارس افزود: از مجموع 2340881 متر مربع زمین تعداد 190 مورد رفع تعریض زمین فوری به متراژ 1364391 به ارزش 2540 میلیارد ریال و تعداد 52 مورد اجرای احکام قضایی به متراژ 976490 به ارزش 735 میلیارد ریال از اراضی دولتی و ملی در سال 98 در سطح تصرف و از دست سودجویان و زمین‌خواران باز پس و به اموال دولت برگردانده شد. وی خاطرنشان ساخت: حفاظت از حقوق بیت‌المال از اولویت‌های اصلی و مهم یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان بوده و یگان حفاظت بدون اغماض با سودجویان و معترضان به اراضی ملی و دولتی به صورت جدی و قانونی برخورد می‌نماید.
سرهنگ مهدوی‌نژاد افزود: از همه شهروندان استان در خواست می‌شود به محض مشاهده و اطلاع از هرگونه تصرفات غیرقانونی و ساخت و ساز‌های غیرمجاز و تعرضات به اراضی ملی و دولتی، با شماره تلفن 1656 یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان فارس تماس بگیرند و اطلاع‌رسانی کنند.
او اضافه کرد: چنانچه افراد قصد خرید املاک در محدوده و حریم شهرهای سطح استان را دارند، ابتدا استعلامات لازم را در این خصوص از طریق اداره کل راه و شهرسازی فارس به عمل آورده و از خرید هرگونه اراضی فاقد سند مالکیت رسمی ‌از افراد سودجو پرهیز کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی