[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

تشخیص بازگشت به کار ارائه‌دهندگان خدمات سلامت، روزنامه شیراز نوین

با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آخرین اقدامات حوزه سلامت استان در راستای مهار ویروس کرونا بررسی شد. به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس دانشگاه با اشاره به اقدامات انجام شده در استان و رضایت مدیران ارشد کشور و وزارت بهداشت از فعالیت‌های انجام شده در فارس برای مقابله با ویروس کرونا، این امر را حاصل تلاش تمام مجموعه سلامت استان و دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان کرد.
دکتر مهرزاد لطفی همچنین بر هدف‌مندسازی آزمایش‌ها و انجام نمونه‌گیری ویروس کرونا بر اساس اولویت‌های مشخص شده تأکید کرد. 
معاون بهداشت دانشگاه نیز در این نشست از ارائه ۸۸ مصوبه در زمینه فعالیت‌های بهداشتی و درمانی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون، برای اجرا در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور خبر داد.
دکتر عبدالرسول همتی افزود: بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و پروتکل‌های بهداشتی، با توجه به بازگشایی اصناف و واحدهای مختلف از ابتدای اردیبهشت، مراجعه مسئولان و کارفرماهای این اماکن به سامانه https://salamat.gov.ir/ و ثبت اطلاعات و درخواست مجوز فعالیت در این سامانه الزامی ‌است.
بررسی و تصمیم گیری در مورد انجام مکاتبات لازم در زمینه مشخص کردن محل قرنطینه مسافران ورودی به فرودگاه‌های بین‌المللی استان فارس، روند فعالیت مطب‌ها با توجه به بازگشایی اصناف، مراکز تجاری و پاساژها و افزایش تردد مردم در شهرها، روند راه‌اندازی کارگاه‌های جدید تولید ماسک و اقلام حفاظتی در شیراز و استان، روند فعالیت کلینیک‌ها و درمانگاه‌های دندان‌پزشکی، نحوه اجرای برنامه پزشکی از راه دور از مسائلی بود که در نشست امروز ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شد.
در ادامه این نشست، ضمن بررسی مصوبات روزهای گذشته از سوی اعضای ستاد، نمایندگان واحدهای تابعه دانشگاه گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای اجرای این مصوبات به حاضران ارائه کردند.
نشست ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ دانشگاه علوم پزشکی شیراز صبح دیروز، دوم اردیبهشت در دفتر رئیس دانشگاه برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی