[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

شهرداری اطلاعات دقیق مراکز گردشگری را ارائه کند، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون گردشگری و زیارتی شورای شهر شیراز گفت: براساس دستورالعمل پیشنهادی کمیسیون، شهرداری مکلف به امکان‌سنجی املاک قابل واگذاری با کاربری گردشگری، تفریحی، ورزشی و فرهنگی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی ‌و امور بین‌الملل شورای اسلامی ‌شهر شیراز، سولماز دهقانی با اشاره به دستورالعمل پیشنهادی یکصد و دومین جلسه کمیسیون که به صورت غیرحضوری برگزار شد، گفت: در صورت تصویب این دستورالعمل شهرداری موظف است امکان‌سنجی املاک قابل واگذاری با کاربری‌های گردشگری، تفریحی، فرهنگی و ورزشی در مناطق و محلات شهری را به منظور تسهیل در روند انتخاب و تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران فراهم کرده و به اطلاع عموم برساند.
او تأکید کرد: به موجب این دستورالعمل، شهرداری موظف است نسبت به رفع موانع مقرراتی در نحوه مشارکت شهروندان جهت اجرای طرح‌های پیشنهادی گردشگری، فرهنگی و ورزشی اقدام کند.
وی با اشاره به ضرورت شفاف‌سازی در ارائه اطلاعات، سیاست‌ها و قوانین مربوط به پروژه‌ها و طرح‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری، تفریحی، فرهنگی و ورزشی، تصریح کرد: از دیگر موارد مهم این دستورالعمل تدوین روش‌های مشخص، ساده و شفاف برای تهیه بسته‌ها و فرآیند سرمایه‌گذاری شامل قوانین و مقررات، نحوه سرمایه‌گذاری، حمایت‌ها و مشوق‌ها توسط شهرداری است.
این عضو شورای پنجم گفت: ضرورت دارد شهرداری روش‌های نوین سرمایه‌گذاری را بررسی و از سیستم‌های فوق از جمله روش جمع‌سپاری مالی به منظور ترغیب افراد به سرمایه‌گذاری استفاده کند.
دهقانی با اشاره به وظایف شورای شهر به واسطه ارتباط و همبستگی بیشتر با شهروندان از طریق افزایش برگزاری نشست، گردهمایی و سمینار در راستای بهره گرفتن از دیدگاه شهروندان، گفت: تأکید بر اهمیت محله‌محوری در مدیریت مراکز گردشگری، تفریحی، ورزشی و فرهنگی، ارائه اولویت‌های شورای شهر در گسترش مراکز گردشگری، تفریحی، فرهنگی و ورزشی و استفاده از نظرات متخصصان حوزه‌های مربوطه، شهروندان و سازمان‌های مردم‌نهاد از جمله اهداف این کمیسیون است که در جهت تحقق آن گام برداشته است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به قانون اساسی، شورای شهر یکی از پایه‌های مردم‌سالاری در کشور شناخته می‌شود که با ایفای کارکردهای مختلف و متنوع، تأثیرگذاری مردم در مدیریت و اجرای امور محلی را عینیت می‌بخشد؛ از همین رو کمیسیون اقدام به تهیه دستورالعملی در راستای تدوین راهکارهای اجرایی بند 6 ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی ‌کشور و انتخاب شهرداران کرده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی