[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

ارائه خدمات مشاوره‌ای بهزیستی فارس در شرایط کرونایی، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی فارس گفت: هم‌زمان با انتشار ویروس کرونا، سازمان بهزیستی تمهیداتی را برای توسعه خدمات روان‌شناختی و مشاورای از طریق مرکز مشاوره تلفنی ١٤٨٠ (صدای مشاور) با ارائه مشاوره تخصصی و رایگان در دستور کار خود قرار داده است.
محمدرضا هوشیار بیان کرد: این خط مشاوره از سال ٧٤ آغاز به فعالیت کرده و در حال حاضر با در اختیار داشتن کادر تخصصی مشاوران و روان‌شناسان واجد صلاحیت، فعالیت خود را از هشت صبح تا ١٢ شب ارائه می‌دهند.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ‌بهزیستی فارس، او افزود: از آغار بحران کووید١٩ در استان به مشاوران مرکز  آموزش تخصصی  لازم در زمینه اجرای پروتکل مربوط به زمان بحران ارائه و مشاوران به صورت تخصصی و حرفه‌ای و با نظارت و سوپروایزری علمی ‌و اخلاقی در حال خدمت‌رسانی به هم‌استانی‌ها هستند.
به گفته معاون توسعه پیشگیری بهزیستی فارس، پرسنل تخصصی مرکز دارای تحصیلات در مقطع ارشد و دکتری روان‌شناسی و مشاوره هستند که در حیطه‌های کودک و نوجوان، خانواده، ازدواج، بالینی توان‌بخشی و مشاوره در زمینه درمان اعتیاد و... به ارائه خدمت می‌پردازند.
هوشیار خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تغییراتی در سطح و نوع تماس‌ها ایجاد شده. عمده مشکلات در اوایل بحران شامل نگرانی از ابتلا و خودبیمارانگاری و علایمی ‌از جمله اضطراب، ترس‌های بیمارگونه، وسواس و استرس بود؛ اما در حال حاضر تماس‌ها بیانگر مشکلات بین فردی و سبک‌های ارتباطی خانواده، مشکلات اقتصادی و نوع برخورد و سبک تربیت فرزندان است.
این مقام مسئول یادآور شد: سازمان بهزیستی کشور نیز سامانه‌ای را به آدرس corona.behzisti.ir برای خودارزیابی وضعیت روان‌شناختی و غربالگری سیستمی ‌افراد در زمینه استرس، افسردگی و اضطراب ایجاد کرده که هم‌استانی‌های گرامی ‌از این طریق می‌توانند به سطح استرس و اضطراب خود پی ببرند و در صورت نیاز، برنامه‌ریزی و اقدامات لازم جهت دریافت خدمات روان‌شناختی انجام دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی