[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۷
  • دوره جدید

مناسبت‌های خرداد با محوریت مردم برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

اجرای برنامه‌های سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و روز جهانی قدس با محوریت فعالیت‌های فرهنگی و فضای مجازی برگزار می‌شود. ستاد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و روز جهانی قدس استان فارس در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ‌استان فارس برگزار گردید.
حجت الاسلام و المسلمین محمد رضایی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ‌استان فارس گفت: شخصیت جهانی امام خمینی(ره) در قرن بیستم، بزرگ‌ترین و منحصربه‌فردترین پدیده قرن را به وجود آورد.
وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) همواره بر محور قرار دادن انجام اقدامات فرهنگی توسط مردم تکیه داشتند، افزود: برنامه‌های سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) و بزرگداشت شهدای قیام 15خرداد و روز جهانی قدس با محوریت مردم برگزار خواهد شد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ‌استان گفت: تبیین اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) در قالب اقدامات فاخر، از مهم‌ترین رئوس برنامه‌ریزی‌های ستاد ارتحال است.
وی با اشاره به دستاوردهای عظیم حضرت امام خمینی(ره) در به وجود آوردن نهادهای مختلف فرهنگی و ارزشی با اشاره به دوم اردیبهشت ماه سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌افزود: سپاه در بعد معنوی، فرهنگی، امنیتی و اقدامات جهادی افتخارات بسیاری را در طول 41 سال از عمر بابرکت خود در عرصه داخلی و بین‌المللی به جای گذاشته است که امروزه پیروزی جبهه مقاومت بر ایادی استکبار در منطقه، به ویژه داعش با فرماندهی سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی از جمله این دستاوردهای ارزشمند است.
حجت‌الاسلام و المسلمین رضایی در تشریح کمیته‌های فعال در ستاد ارتحال امام(ره) و روز جهانی قدس گفت: با توجه به شرایط به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا و تأکید بر دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا محور برنامه‌های اجرایی با تشکیل کمیته فرهنگی دنبال خواهد شد.
این مقام مسئول تصریح کرد کمیته فرهنگی با برنامه‌ریزی و تهیه خوراک مناسب در بخش‌های مختلف نسبت به انجام امور تبیینی در مناسبت‌های پیش روی ستاد اقدام خواهد کرد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ‌فارس همچنین از تشکیل کمیته اطلاع‌رسانی با مسئولیت صدا و سیمای مرکز فارس، کمیته رسانه و فضای مجازی با مسئولیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌فارس، کمیته تبلیغات و فضاسازی شهری با مسئولیت شهرداری شیراز و کمیته پشتیبانی با مسئولیت استانداری فارس و فرمانداری شیراز جهت انجام ویژه برنامه‌های این ایام خبر داد.
رضایی در ادامه با توجه به تصمیمات اتخاذ شده مبنی بر عدم اعزام کاروان‌های شرکت کننده در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) به تهران بر اثر شیوع ویروس کرونا، افزود: تصمیم بر این شد که بخشی از هزینه‌هایی که در سنوات قبل به امر اعزام زائرین اختصاص داده می‌شد، در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مبنی بر رزمایش گسترده برای مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه به صورت بسته‌های معیشتی در اختیار تعدادی از خانواده‌های نیازمند قرار گیرد.
در ادامه سیداحمد احمدی‌زاده، معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس نیز با تأکید بر برنامه‌‌‌ریزی دقیق توسط دستگاه‌های فرهنگی خواستار اجرای برنامه‌های فاخر فرهنگی هنری توسط اعضای ستاد ارتحال امام(ره) و روز جهانی قدس شد.
وی با تأکید بر اینکه با هم‌افزایی ظرفیت‌های همه دستگاه‌ها به‌صورت منسجم و هدفمند باید برنامه‌های فراگیر اجرا شود، بر رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین ستاد مقابله با کرونا در استان فارس تأکید کرد.
معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس همچنین خواستار تشکیل کمیته ارزیابی برای رصد و نظارت برنامه‌های پیش‌بینی شده تأکید کرد و افزود: این امر در شناسایی نقاط قوت و برطرف نمودن نقاط ضعف کمک شایانی در پی خواهد داشت و اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده را به بهترین شکل متضمن خواهد بود.
در این جلسه، تعدادی از اعضای حاضر نسبت به بیان پیشنهادهای خود پیرامون برگزاری هرچه بهتر مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره)، بزرگداشت شهدای قیام پانزده خرداد و روز جهانی قدس پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی