[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

رئیس تنظیم بازار جهاد کشاورزی فارس: طرح تنظیم بازار ویژه ماه رمضان در راه است، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- مژده آتش‌آب‌پرور: در حالی که طرح تنظیم بازار میوه شب عید با هدف متعادل کردن قیمت سیب و پرتقال تا آخر اردیبهشت تمدید شده است، رئیس تنظیم بازار جهاد کشاورزی فارس از اجرای طرح تنظیم بازار دیگری برای اقلام اساسی مورد نیاز ماه رمضان از 10 روز قبل از شروع این ماه خبر می‌دهد. از چند روز قبل از شروع نوروز 96 سیب و پرتقال، به عنوان میوه‌های اساسی شب عید، در قالب طرح تنظیم بازار به شکل بسته بندی شده و با قیمتی ارزان تر از قیمت موجود در بازار در میوه‌ فروشی‌های سطح استان توزیع شدند تا قیمت‌ها به سقفی منطقی برسد.
گفتنی است که با وجود ارزان‌تر بودن میوه‌های طرح تنظیم بازار، همچنان استقبال مردم از پرتقال و سیب‌های آزاد عرضه شده در بازار بیشتر بود با این حال رئیس تنظیم بازار جهاد کشاورزی فارس معتقد است که این طرح توانست از بالا رفتن سرسام آور میوه شب عید جلوگیری کند. 
هدایت اله رحیمی، به خبرنگار «شیراز نوین» گفت: اگر طرح تنظیم بازار نوروزی اجرا نشده بود قیمت میوه‌ای مثل پرتقال احتمالا تا حدود 12 هزار تومان افزایش پیدا می‌کرد ولی این طرح توانست قیمت پرتقال آزاد میوه فروشی‌ها را تا 8 هزار تومان نگه دارد و الان هم پرتقال با قیمت 7 هزار تومان به فروش می‌رسد. 
وی ادامه داد: چنین قیمتی هنوز برای این میوه بالاست به همین دلیل به منظور متعادل کردن بیشتر قیمت‌ها طرح تنظیم بازار میوه همچنان تا پایان اردیبهشت و تا اتمام فصل فروش پرتقال ادامه دارد تا در این مدت قیمت خرده‌فروشی‌ها کمتر شده و به حدود 5 الی 6 هزار تومان برسد. 
رئیس تنظیم بازار جهاد کشاورزی فارس بیان کرد: سیب و پرتقال تا پایان اردیبهشت همچنان به قیمت‌های 3 هزار و 3 هزار و 800 تومان به شکل بسته بندی شده در میوه‌فروشی هایی که علاقه مند به شرکت در طرح تنظیم بازار باشند به فروش می‌رسد. رحیمی افزود: در شهر شیراز 40 میوه فروشی سیب و پرتقال طرح تنظیم را به فروش می‌رسانند و تلاش نیز در این راستا بوده که این میوه‌ها در مغازه‌هایی که در مسیرهای رفت و آمد بیشتر مردم هستند توزیع شود. وی اظهار داشت: میوه در استان بازار به‌هم‌پیوسته‌ای دارد و قیمت‌ها تقریباً در همه جا در حدود یک نرخ قرار گرفته است.
رئیس تنظیم بازار جهاد کشاورزی فارس با بیان اینکه هدف اصلی طرح تنظیم بازار کنترل کردن قیمت اقلام‌های اساسی مورد نیاز مردم است، گفت: در تابستان به واسطه اینکه میوه هایی مثل هندوانه و خربزه وارد بازار می‌شوند که همیشه قیمت متعادلی داشته اند نیازی به اجرای چنین طرحی وجود ندارد.
رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای طرح تنظیم بازار ماه رمضان خبر داد و گفت: شکر، برنج، روغن و گوشت به هر اندازه که مورد تقاضای بازار باشد از 10 روز قبل از شروع ماه رمضان با قیمت متعادل روانه بازار می‌شود و اجازه نمی دهیم که در این ایام کمبودی از نظر اقلام مورد نیاز وجود داشته باشد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی