[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

عابدینی: واگذاری استقلال و پرسپولیس به شوخی شبیه است، روزنامه شیراز نوین

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت: سه دولت در ایران می‌خواستند استقلال و پرسپولیس را خصوصی کنند؛ ولی اراده پولادین برای واگذاری این دو باشگاه وجود نداشت.
به گزارش خبرنگار مهر، امیر عابدینی درباره تصمیم وزارت ورزش برای واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس گفت: سه دولت در ایران از زمان آقای خاتمی ‌و احمدی نژاد گرفته تا دولت آقای روحانی می‌خواستند استقلال و پرسپولیس را خصوصی کنند؛ ولی اراده پولادین که بداند معنای خصوصی‌سازی چیست، وجود نداشته است.
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال که با «رادیو تهران» گفتگو می‌کرد، ادامه داد: آیا آنها فکر می‌کنند واگذاری این دو باشگاه مثل خصوصی‌سازی شرکت‌های دیگر از جمله شرکت هفت تپه و… است؟ خیر. اینجا یک برند معنوی است و برند مادی ارزش ندارد. برند مادی استقلال و پرسپولیس بدهکار است. همه باشگاه‌ها کم و زیاد این برند را دارند؛ اما پرسپولیس در رأس است و استقلال هم در کنارش تنه می‌زند.
عابدینی تأکید کرد: اعتقاد دارم روش واگذاری باید به شکل دیگری باشد. در خصوصی‌سازی، این قالب معنا پیدا نمی‌کند. از دوستان دولتی سوالی دارم. سال ۹۹ سال بحران کرونا است. شب گذشته قیمت نفت آمریکا منفی شد. مگر در اقتصاد چنین چیزی را باور می‌کردیم؟ فروش نفت ما با معضل مواجه شده است. مالیات ما به نفت و سایر درآمدها تنه می‌زد که چرخشان پنچر شده است.
وی افزود: در این شرایط می‌خواهیم مثلاً دو باشگاه را هزار میلیارد تومان واگذار کنیم. کسی که می‌خواهد استقلال و پرسپولیس را بخرد، از سال اول باید سالی صد تا (۱۰۰ میلیارد) خرج کند. بنگاه‌های اقتصادی که می‌توانستند اسپانسر شوند همه خودشان را کنار کشیدند. منافع بنگاه اقتصادی ایجاب می‌کند در سال ۹۹ سیستم را کوچک کنند و دوره خطر را پشت سر بگذارند. حالا و در این شرایط می‌خواهند دو باشگاه را واگذار کنند. در سال‌هایی که شرایطمان خوب بود این کار را نکردند. این به شوخی نزدیک تر است تا واقعیت عملی. دوستان باید به گونه‌ای دیگر تدبیر کنند که معضل جدیدی برای فوتبال ایجاد نشود.
مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: به نام مدیران پرسپولیس از سال ۹۰ تا ۹۹ نگاه می‌کردم. آنها برای خودشان پیشینه‌ای داشتند. در محافل عمومی‌ آبرویی کسب کرده بودند؛ ولی وقتی در مدیریت فوتبال قرار گرفتند همه دچار مشکل شدند. حتی بعضی از این مدیران دارای پرونده شدند و هنوز هم (به مراجع قضایی) می‌روند و می‌آیند. چرا چنین اتفاقی افتاده؟ چون چیزی که غالب است را نمی‌دانند. چون می‌گویند همین که فلان فوتبالیست مرا می‌شناسد یا فلان وزیر مرا قبول دارد کافی نیست. آدم‌های مدعی مدیریت در دو باشگاه زانویشان به زمین خورد. این باشگاه‌ها مدیریتی را می‌طلبد که از پیکره ورزش بالا بیاید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی