[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

کمک ده‌میلیون‌ریالی به رانندگان اتوبوس و مینی‌بوس، روزنامه شیراز نوین

شورای شهر شیراز پرداخت ده میلیون ریال کمک شهرداری به هر راننده ناوگان اتوبوسرانی و مينی‌بوسرانی را مصوب کرد.
به گزارش روابط عمومی ‌و امور بین‌الملل شورای اسلامی ‌شهر شیراز، در یکصد و سی امین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شيراز که با سخنرانی امیر ابوالقاسم رضایی، فرمانده ارشد نظامی ‌ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد همراه بود، ۶ طرح دوفوریتی به تصویب رسید و به شهرداری اجازه داده شد به هر بهره‌بردار و راننده ناوگان اتوبوسرانی و مينی‌بوسرانی مبلغ ده میلیون ریال با مجموع کل ۱۷میلیارد و پانصد میلیون ریال پرداخت کند.
نحوه نظارت شورای اسلامی ‌شهر شیراز بر اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در شهرداری، طرح دوفوريتی دیگری بود که مصوب و براساس آن شهرداری مکلف شد نسبت به تشکیل کمیته سلامت جهت پایش، ارزیابی و رفع نواقص موجود برای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی کارکنان و ارباب‌رجوعان متناسب با مصوبات ستاد ملی مقابله با شیوع ویروس کرونا و پروتکل‌های بهداشتی در شهرداری مرکزی، شهرداری‌های مناطق، معاونت‌ها و سازمان‌های وابسته اقدام و نتیجه عملکرد خود را هر ده روز یک بار به شورا ارائه کند.
در دستور دیگر این جلسه شهرداری شیراز ملزم به انجام مطالعات زمین‌شناسی پهنه حسینی‌الهاشمی ‌شد که پس از تصویب با ۱۳ رأی موافق، موضوع با قید یک فوریت به کمیسیون شهرسازی و معماری شورا ارسال شد.
طرح دوفوريتی اعضای شورای شهر شیراز درخصوص تغییر ساعت برگزاری جلسات رسمی ‌در ماه مبارک رمضان نیز با ۹ رأی موافق مصوب شد. بر این اساس جلسات رسمی ‌شورا در ماه مبارک رمضان روزهای چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۳ برگزار می‌شود.
در این جلسه همچنین قدرالسهم ماده ۱۰۱ قانون شهرداری نیز مطرح شد که با شرح و تعیین جزئیات قدرالسهم شهرداری، این طرح دوفوريتی به تصویب اعضا رسید. طرح دوفوريتی الزام شهرداری به ارائه لايحه نحوه تخصيص بودجه سال ۹۹ شهرداری شيراز نیز دیگر مصوبه این جلسه بود که رأی مثبت اکثریت اعضای شورای پنجم را کسب کرد.
در صورت‌جلسه کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا بررسی نهایی گزارش‌های حسابرسی سال‌های ۹۴-۹۵و ۹۶ سازمان‌های وابسته به شهرداری شیراز نیز در دستور کار قرار گرفت که پس از تصویب، شهرداری شیراز مکلف به بررسی نحوه تخصیص بودجه سال ۹۹ شهرداری شد تا زمان تصویب نهایی تا تاریخ ۲۰اردیبهشت ماه در قالب یک لایحه به شورا ارائه کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی