[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

شناسایی ۱۳۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بررسی هزار و ۱۵۱ نمونه آزمایشگاهی طی 48 ساعت گذشته و تشخیص ۱۳۵ مورد مثبت در استان فارس خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر عبدالرسول همتی با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمار مبتلایان در استان فارس، گفت: استان فارس از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، با بررسی ۳۰ هزار و ۲۴۳ نمونه آزمایشگاهی، در کشور در جایگاه نخست قرار دارد.
او آمار کنونی مبتلایان در استان فارس را دو هزار و ۹۵۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۶۸۴ نفر با بهبودی کامل، از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند و هزار و ۶۴۷ نفر نیز به دلیل شرایط مساعد جسمی ‌در قرنطینه خانگی هستند که سلامت آنان به طور منظم مورد پیگیری قرار می‌گیرد.
دکتر همتی با بیان اینکه طی 48 ساعت گذشته موردی از فوتی در اثر ابتلا به این بیماری وجود نداشته است، ادامه داد: بر این اساس آمار مرگ و میر در استان، تاکنون ۷۱ مورد بوده است.
این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با اشاره به سیر صعودی آمار مبتلایان در استان، نسبت به جدی گرفتن توصیه‌های سلامت هشدار داد.
دکتر همتی اظهار کرد: تا زمان وجود زنجیره‌های انتقال ویروس، باید در صورت خروج از منزل، فاصله ایمن را که دست کم یک متر است رعایت کرده که متأسفانه شاهد بی توجهی عده ای به این موضوع هستیم و ممکن است روزهای سختی را تجربه کنیم.
خودمراقبتی، شست و شوی منظم دست‌ها و استفاده از ماسک، دیگر توصیه‌های این مقام مسئول برای مصونیت از ابتلا به کرونا بود.
او یادآور شد: از مجموع آمار مبتلایان تا روز چهارشنبه، ۸۳ مورد مربوط به شیراز، پنج مورد مرودشت، رستم و ارسنجان هر کدام چهار مورد، داراب سه مورد، شهرستان‌های استهبان، خرم‌بید، اقلید، کازرون، زرقان، لامرد و زرین دشت نیز هرکدام یک مورد بوده و مابقی آمار نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی