[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

توزیع دارو درِ منزل، روزنامه شیراز نوین

 دکتر امیری: پست و مدیریت درمان تأمین اجتماعی فارس تفاهم‌نامه امضا کردند 

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان فارس اعلام کرد که زمینه برای تحویل داروی بیماران مبتلا به امراض مزمن در محل سکونت آنان فراهم شده است.
امیری در گفت و گو با خبرنگاران گفت: با توجه به شرایط شیوع کرونا و با هدف کاهش حداکثری تردد شهروندان، اقدامی‌ در راستای تأمین داروی مورد نیاز شهروندان مبتلا به بیماری‌های مزمن نظیر دیابت، اعصاب و روان و قلبی و عروقی و... انجام شده است.
او گفت: در این راستا، طی تفاهم‌نامه‌ای که با اداره کل پست استان فارس منعقد شد، این امکان را فراهم کرده‌ایم که داروهای مورد نیاز این دسته از بیماران، به شکل ماهیانه تأمین و در محل سکونت این افراد به آنان تحویل داده شود.
امیری با یادآوری اینکه یکی از گروه‌های پرخطر در ابتلا به کووید19، بیماران مبتلا به امراض مزمن تشکیل می‌دهند، گفت: در این طرح که تبسم نام گرفته، داروی بیماران مزمن مراکز ملکی سازمان تأمین اجتماعی به شکل رایگان و به میزان مصرف یک ماه بیمار تأمین و توزیع می‌شود.
او گفت: پزشک مرکز درمانی بر اساس اطلاعات بیماران مزمن با آنها تماس گرفته و پس از اطمینان از وضعیت بیماری و اینکه نیاز به معاینه حضوری ندارد، دستور تجویز دارو را صادر می‌کند.
امیری خاطرنشان کرد: داروهای بیماران با درج میزان و نحوه مصرف و تصویر دستورات پزشک توسط پست به بیماران تحویل داده خواهد شد.
مدیر درمان تأمین اجتماعی استان فارس با بیان اینکه هزینه توزیع آن 116 هزار و 400 ریال است که توسط پست از بیماران دریافت می‌شود، گفت: این امکان برای تمام شهرستان‌های استان فارس وجود دارد و این مبلغ در هیچ نقطه‌ای از فارس، بیشتر نخواهد شد.
امیری یادآور شد: چنانچه بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن تمایل به حضور در مراکز درمانی و دریافت خدمات معاینه و دریافت دارو در محل این مراکز را داشته باشند، ارسال دارو برای آنان انجام نمی‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی