[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

سخنگوی وزارت بهداشت: هیچ استانی در وضعیت قرمز نیست، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به بهبودی و ترخیص ۶۶هزار و ۵۹۶ بیمار کووید ۱۹در کشور از شناسایی ۱۱۶۸ بیمار جدید خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر جهانپور  درباره آخرین آمارهای کرونا در کشور گفت: تا پنجم اردیبهشت و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۱۶۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.
وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۸ هزار و ۱۹۴ نفر رسید.
به گفته وی، متأسفانه در طول 48 ساعت گذشته، ۹۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۵۵۷۴ نفر رسید.
جهانپور این را هم گفت: خوشبختانه تاکنون ۶۶ هزار و ۵۹۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت:‌ ۳۱۲۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و در عین حال تاکنون ۳۹۹ هزار و ۹۲۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه گفت: امروز موارد شناسایی شده سرپایی بیشتر از موارد بستری تشخیص داده شده است. به این ترتیب موارد ابتلای جدید شناسایی شده، حال عمومی ‌بهتری داشته‌اند.
وی تأکید کرد: اگرچه در حال حاضر هیچ استانی در وضعیت قرمز این بیماری نیست، اما هشدارها باقی است. وضعیت به هیچ عنوان عادی نیست و فاصله گذاری اجتماعی حتماً باید از سوی مردم رعایت شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی