[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

مجلس، راهگشای بخش حمل‌ونقل جاده‌ای باشد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی ‌اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس، نسشت صمیمی ‌بررسی مشکلات حمل و نقل استان با حضور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس، سرهنگ حمیدی رئیس سازمان بسیج کارگری فارس، نمایندگان کانون‌ها و انجمن صنفی رانندگان بخش کالا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا برگزار شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس در ابتدای این نشست گفت: ان‌شاءالله با پیگیری مجمع نمایندگان فارس بتوانیم گامی‌ در بهبود و کاهش مشکلات  بخش حمل و نقل استان برداریم.
مهندس سیاهپور در ادامه با اشاره اینکه 250 شرکت حمل بار و 113 شرکت حمل مسافر در استان فارس وجود دارد، افزود: 36هزار ناوگان حمل بار در استان فعالیت دارند که تقریباً 10درصد کامیون‌های سطح کشور را تشکیل می‌دهند.
وی تصریح کرد: 56هزار نفر راننده فعال بخش حمل و نقل کالا در حال ارائه خدمات حمل و نقلی هستند و در بخش مسافر نیز سه هزار و 500 ناوگان مسافربری شامل اتوبوس، مینی‌بوس و سواری بین شهری در استان وجود دارد که حدود 7هزار راننده مسافر در استان فارس هدایت این ناوگان‌ها را بر عهده دارند.
مهندس سیاهپور در مورد بهبودی برخی از مشکلات رانندگان گفت: با رخ دادن تخلفات برخی از مشکلات احصا شد که بازاریاب‌های شرکت‌ها یا به اصطلاح عامیانه دلال‌ها، یکی از موضوعاتی بودند که با دریافت پورسانت‌های 25 تا 30درصد از مبلغ نهایی حمل بار باعث ایجاد مشکل بین راننده و شرکت می‌شدند که با شفاف‌سازی بین راننده و شرکت در بارنامه و پیگیری‌ها مداوم این مسائل در استان فارس حل شد.
وی اضافه کرد: یا استفاده از فناوری‌های نوین و الکترونیکی شدن خدمات اگر ارتباطات ناسالم و فسادانگیزی در بخش حمل و نقل وجود داشته، برطرف شده است.
به گفته مهندس سیاهپور، یکی از دغدغه‌های رانندگان افزایش قیمت حمل و بیمه بوده که قیمت حمل با توجه به مصوبه شورای عالی ترابری، سالانه  بر اساس شاخص تن بر کیلومتر تعیین می‌شود و در مسئله بیمه به صورت خویش فرما است.
وی افزایش قیمت ناگهانی و چندصد برابری برخی قطعات یدکی وسایل نقلیه را به دلیل وجود واسطه‌های زیاد یکی از دغدغه‌های اصلی رانندگان توصیف کرد و گفت: در خواست ما این است تا با تصویب قانونی در مجلس با شفاف سازی، متولی امر که ما هستیم، بتوانیم پاسخ مراجعه کنندگان را در مورد روند تولید و توزیع این قطعات داشته باشیم.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس خواستار بازبینی و اصلاح در برخی قوانین قدیمی ‌از سوی مجمع نمایندگان شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی