[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۷
  • دوره جدید

فاصله اجتماعی رعایت نمی‌شود ، روزنامه شیراز نوین

در زمینه اجرای طرح فاصله‌گذاری اختیاری نداریم؛ اما نگران افزایش شیوع کرونا هستیم

شهردار شیراز از عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی از سوی شهروندان و احتمال افزایش شیوع کرونا در روزها و هفته‌های آینده ابراز نگرانی کرد.
حیدر اسکندرپور در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تعطیلی حمل و نقل عمومی ‌اظهار کرد: با شیوع و افزایش آمار کرونا در شیراز، حمل و نقل عمومی ‌را تا اطلاع ثانوی تعطیل کرده‌ایم و این تعطیلی‌ها می‌تواند باعث کاهش ۲۶درصدی شیوع بیماری شود. اسکندرپور با اشاره به ضدعفونی هدفمند معابر تأکید کرد: در گذشته ضدعفونی در سطح معابر صورت می‌گرفت؛ اما امروزه بر مبنای پروتکل اعلام شده ضدعفونی هدفمند انجام می‌دهیم. وی ادامه داد: در طرح ضدعفونی هدفمند، مکان‌هایی که امکان آلودگی بالایی دارند، مانند اطراف بیمارستان‌ها، ضدعفونی می‌شوند. شهردار شیراز در خصوص طرح فاصله گذاری اجتماعی بیان کرد: در زمینه اجرای این طرح مسئولیت و اختیاری نداریم؛ اما نگران افزایش شیوع بیماری هستیم.
اسکندرپور تأکید کرد: متأسفانه اجرای این طرح توسط شهروندان رعایت نمی‌شود و من به عنوان شهردار بسیار نگران هستم و احساس می‌کنم روزها و هفته‌های آینده شرایطی سختی را در شیراز پیش رو خواهیم داشت. وی با اشاره به بحث‌های حمایتی برای افراد بی خانمان تصریح کرد: توسط اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی برای این افراد اقلام بهداشتی مانند ماسک، ژل ضدعفونی و… همچنین روزانه ۵۰۰ پرس غذا فراهم می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی