[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

کودک شیرازی برنده جایزه ویژه سازمان «شهرداران برای صلح» شد، روزنامه شیراز نوین

سازمان جهانی شهرداران صلح، در مسابقه بین‌المللی نقاشی «شهر دوستدار صلح» اثر ارسالی از سوی شهرداری شیراز را که متعلق به کودک 10ساله شیرازی است، به عنوان رتبه اول رده سنی 6 تا 10 سال و برنده جایزه ویژه رئیس سازمان شهرداران صلح انتخاب کرد.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، مسابقه نقاشی «شهر دوستدار صلح» از سوی سازمان بین‌المللی «شهرداران برای صلح» ویژه شهرهای عضو این شبکه جهانی اعلام و به دنبال ارسال فراخوان رقابت به شهرداری شیراز، این مسابقه توسط اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با همکاری فرهنگسراها و سازمان آموزش و پرورش در سطح شیراز برگزار شد و با مشارکت چشمگیر شهروندان، بیش از 1500 اثر نقاشی با مفهوم صلح و دیگر مضامین مرتبط با صلح، کودکان و شهر دوستدار صلح در دو رده سنی 6 تا 10 سال و 11 تا 15 سال دریافت شد.
از میان این آثار، هیئت داوران داخلی سازمان، 65 اثر را در مرحله ابتدایی و در نهایت 10 اثر منتخب را به سازمان شهرداران صلح ارسال کرد. این سازمان جهانی نقاشی کیانا بردبار (10ساله از شیراز) را به عنوان رتبه اول رده سنی 6 تا 10 سال و برنده جایزه ویژه رئیس سازمان شهرداران صلح انتخاب کرد.
در این رقابت جهانی، 70 شهر از 21 کشور شرکت کردند و در گروه سنی اول (6 تا 10 سال) تعداد 168 اثر و در گروه سنی دوم (11 تا 15 سال) تعداد 171 اثر ارسال شد. معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با بیان این مطلب که شیراز از سال 2013 عضو شبکه جهانی شهرهای دوستدار صلح است، گفت: صلح و مدارا ویژگی ذاتی شیراز و مردمان این شهر است که هم در ادبیات دیرین این شهر هم در فلسفه و هم در حکمت حکیمانش آمده است.
دکتر مرتضی جعفری افزود: رفتار مردم شهر شیراز نیز در موقعیت‌ها و اتفاقات مختلف بیانگر این صلح و دوستی و مهربانی بوده است، تا جایی که توانستند شیراز را با مهربانی و میهمان نوازی خود، در عرصه‌های جهانی مطرح کنند و توجه همگان را به این ویژگی اخلاقی جلب کنند.
وی تأکید کرد: حتی معماری و هنر شهر شیراز نیز نمادهایی از صلح و مدارا در خود دارد و این یک ظرفیت بزرگ است که می‌توان رویدادهای ملی و بین‌المللی با همین رویکرد تعریف کرد. دکتر جعفری گفت: شهرداری شیراز ضمن قدردانی از همه شهروندانی که در این رقابت جهانی مشارکت کردند، از برنده جایزه صلح نیز به طور ویژه تجلیل خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی