[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

ترسیم جلوه‌های مهربانی توسط ۲۱ جمعیت همیار در فارس، روزنامه شیراز نوین

ایسنا/فارس: مدیرکل بهزیستی فارس اعلام کرد ۲۱ جمعیت همیار در استان جلوه‌های مشارکت و مهربانی را در مقابله با کرونا را به نمایش گذاشتند.
سیدمحمد صادق کشفی‌نژاد افزود: گروه‌های داوطلب مردمی ‌به شکل جمعیت‌های همیاران سلامت روانی اجتماعی در این شرایط بحرانی استان فارس به میدان آمدند.
به گزارش ایسنا به نقل روابط عمومی ‌بهزیستی فارس، او افزود: مؤسسات غیردولتی و جمعیت همیاران سلامت روانی اجتماعی به عنوان یکی از مجموعه‌هایی که مجوز فعالیت خود را از این اداره کل دریافت کرده‌اند، تاکنون در حوزه‌های متفاوتی با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ایجاد نشاط اجتماعی در استان، شهرستان‌ها، روستاها و حاشیه شهرها فعالیت کرده‌اند. 
به گفته مدیرکل بهزیستی فارس، این داوطلبان و همیاران در شرایط حساس و خاص کنونی نیز دست از فعالیت برنداشته و با در نظر گرفتن شرایط بحرانی در  راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از بیماری کووید۱۹ و مقابله با این بیماری نیز به صورت کاملاً خودجوش و بدون هیچ‌گونه چشمداشت مالی، با استفاده از نیروهای متخصص روان‌شناسی و مشاوره‌ای و همچنین بهره‌مندی از ظرفیت‌های مردمی، با انجام ‌نیازسنجی‌های لازم و آگاهی از ضروریات مورد نیاز مردم در این برهه حساس، اقدام به ارائه خدمات کرده‌اند.
او گفت: تولید و توزیع  بیش از ۶۰۰۰۰ ماسک و دستکش، تهیه و توزیع بیش از ۲۵۰۰ بسته اقلام ضروری و حمایتی شامل مواد ضدعفونی کننده، شوینده و غذایی از اقدامات انجام شده بود.
کشفی‌نژاد ادامه داد: گروه‌های هدف بهره‌مند از این خدمات افراد ساکن در محلات کم‌برخوردار، حاشیه شهر و در معرض آسیب که تاکنون از حمایت نهادهای دولتی و غیردولتی محروم مانده‌اند، هستند.
او یادآور شد: با اتکا بر ظرفیت و پتانسیل‌های خود محلات، بیش از ۱۱۵ همیار در این استان اقدام به ضدعفونی محله‌های حاشیه‌ای، تهیه و توزیع محتواهای آموزشی و آگاه‌سازی از قبیل پوسترهای علمی، بهداشتی و روان‌شناختی، برنامه‌های متنوع آموزشی در فضای مجازی، ارائه خدمات مشاوره‌ای مجازی و تولید ۲۷ کلیپ با موضوعات مرتبط کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی