[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

فارس بر قله زیرساخت‌های ورزشی، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش - سعیدرضا امیرآبادی
چهار پروژه عظیم ملی در زمینه‌های ورزشی، صنعتی، درمانی و فرودگاهی در شهرستان لامرد توسط رئیس جمهور از طریق ویدیوکنفرانس افتتاح شد. آیین بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مجموعه ورزشی جنوب فارس در شهرستان لامرد با حضور وزیر ورزش و جوانان، استاندار فارس و تنی چند از مسئولان استان و با فرمان رئیس جمهور از طریق ویدیوکنفرانس ظهر پنجشنبه ۴ اردیبهشت ماه به انجام رسید. 
رشد چشمگیر فارس در عرصه گسترش فضاهای ورزشی
رئیس جمهور ظهر پنجشنبه در آیین بهره‌برداری از مجموعه ورزشی سپهبد شهید قاسم سلیمانی گفت: اقدامات انجام شده در فضای ورزشی فارس بسیار ارزشمند است. حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی، با اشاره به پیشرفت‌های همه‌جانبه استان فارس در عرصه‌های زیرساختی ورزشی افزود: در طول ۷ سال گذشته فضای ورزشی استان فارس بیش از دو برابر تاریخ گذشته خود شاهد رشد و پیشرفت بوده و این امر برای دولت بسیار بااهمیت است. وی با بیان اینکه وزارت نفت در مناطقی که فعالیت دارد باید اعتباراتی را در حوزه اجتماعی هزینه ‌کند، خاطرنشان کرد: اینکه این مجموعه بزرگ ورزشی به نام سردار شهید قاسم سلیمانی مزین است، باعث افتخار ماست. دکتر روحانی افزود: سردار سلیمانی، قهرمان بزرگ تاریخ دفاع ماست و اینکه این محل قهرمان‌پروری و قهرمان‌سازی به نام این قهرمان تاریخی کشور ما نام گرفته، تلاقی بسیار خوبی است. رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به پرتاب ماهواره نور توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌افزود: در کنار دیگر تلاش‌های ارزشمند انجام گرفته در کشور، پرتاب این ماهواره به دنیا نشان داد که ما در شرایط سخت نیز دست از تلاش و کوشش برنمی‌داریم. وی تأکید کرد: این تلاش‌ها باید در سال جاری به گونه‌ای باشد تا فعالیت‌های تولیدی و سازندگی امسال را به سال جهش در تولید به صورت عملی تبدیل کند.
ثبت عملکرد افتخارآفرین ورزش فارس در تاریخ 
 وزیر ورزش و جوانان فارس گفت: عملکرد افتخارآفرین ورزش فارس در تاریخ ثبت خواهد شد. مسعود سلطانی‌فر که ظهر پنجشنبه چهارم اردیبهشت در مراسم افتتاح ورزشگاه بزرگ سردار قاسم سلیمانی لامرد سخن می‌گفت، با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید بیش از تمام تاریخ تربیت‌بدنی استان فارس در این استان ساخت و ساز ورزشی انجام شده است، افزود: تا پیش از سال ۱۳۹۲ یک میلیون و ۲۹۰ هزار متر مربع سرانه ورزشی در این استان وجود داشت؛ اما در دوره زمانی سال ۹۲ تا ۹۷ یک میلیون و ۳۹۰ هزار متر مربع فضای ورزشی جدید در فارس احداث شده است. وی در ادامه این مراسم که به صورت ویدیوکنفرانس و ارتباط مستقیم با حسن روحانی، رئیس‌جمهور انجام گرفت، افزود: این عملکرد افتخارآمیز حاصل تلاش خدمتگزاران مردم در وزارت ورزش و جوانان، استانداران فارس، مدیرکل ورزش و جوانان استان  و کارکنان این اداره کل طی این چند سال بوده است. وزیر ورزش و جوانان در ادامه با بیان اینکه مجموعه ورزشی سردار سلیمانی لامرد مجموعه‌ای بی‌نظیر به لحاظ زیبایی و امکانات سخت‌افزاری است، افزود: این مجموعه شامل استخر سرپوشیده، سالن چندمنظوره استاندارد و ۵ سالن تمرینی است و اعتبار آن از محل اعتبارات وزارت نفت و با همکاری وزیر محترم نفت تأمین شده است. سلطانی‌فر افزود: در جریان تکمیل این پروژه، پیگیری‌های وزیر محترم اطلاعات و نماینده کنونی مردم محروم لامرد در مجلس شورای اسلامی‌ نیز نقش تأثیرگذاری داشته است. وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش افزود: در کنار ۵۰۰ پروژه ورزشی که در دولت تدبیر و امید در استان فارس احداث شده، دو اتفاق بزرگ دیگر نیز در ورزش این استان به وقوع پیوسته است. این مقام مسئول از افتتاح ورزشگاه بزرگ پارس شیراز و اتمام عملیات احداث ورزشگاه ۶هزارنفره این شهر به عنوان دو اتفاق بزرگ در ورزش فارس یاد کرد و افزود: ورزشگاه پارس با دارا بودن استانداردهای فیفا سه سال پیش افتتاح شد و جزو ورزشگاه‌های بزرگ کشورمان جهت میزبانی در رقابت‌های فوتبال ملی و بین‌المللی است. وی ادامه داد: ورزشگاه سرپوشیده ۶هزارنفره شیراز نیز که یکی از نیازهای جدی برای مرکز استان محسوب می‌شد، در این دولت تکمیل شده و تا یکی دو ماه آینده آماده بهره‌برداری است. گفتنی است مجموعه بزرگ ورزشی سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی شهرستان لامرد، در زمینی به مساحت ۳۰هزار متر مربع و اعتبار ۵۰میلیارد تومان، پیش از ظهر پنجشنبه به دستور رئیس‌جمهور و به صورت ویدیوکنفرانس افتتاح شد و به گفته وزیر ورزش و جوانان، قرار است پس از پایان بحران کرونا طبق پروتکل‌های بهداشتی ورزشی در اختیار علاقه‌مندان به ورزش قرار گیرد.
بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مجموعه ورزشی جنوب فارس 
مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: بزرگ‌ترین مجموعه ورزشی جنوب فارس در شهرستان لامرد و با حضور وزیر ورزش و جوانان، استاندار فارس و تنی چند از مسئولان استان و با فرمان رئیس‌جمهور به صورت ویدیوکنفرانس افتتاح و به بهره‌برداری رسید. حیدرعلی کامیاب افزود: مجموعه بزرگ ورزشی سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی که شامل سالن چندمنظوره، استخر و جکوزی، سالن تنیس روی میز و سالن آمادگی جسمانی و بدن‌سازی است، در زمینی به مساحت ۳۰هزار مترمربع و اعتبار ۵۰میلیارد تومان احداث شده است. وی افزود: مساحت سالن ورزشی چندمنظوره این ورزشگاه بزرگ ۳۳۶۰متر مربع، استخر و جکوزی  ۱۶۳۸متر مربع، سالن تنیس روی میز  ۲۰۰متر مربع است  و سالن آمادگی جسمانی و بدن‌سازی این ورزشگاه نیز در مساحتی بیش از ۱۰۰متر مربع احداث شده است. مدیرکل ورزش و جوانان فارس افزود: با افتتاح این پروژه بزرگ، ظرفیت‌های جنوب استان فارس در میزبانی ازمسابقات مختلف ورزشی افزایش چشم‌گیری خواهد داشت.
بهره‌برداری پس از پایان بحران کرونا
شایان ذکر است آیین بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مجموعه ورزشی جنوب فارس در شهرستان لامرد با حضور وزیر ورزش و جوانان، استاندار فارس و تنی چند از مسئولان استان و با فرمان رئیس‌جمهور از طریق ویدیوکنفرانس به پایان رسید. گفتنی است مجموعه بزرگ ورزشی سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی شهرستان لامرد در زمینی به مساحت ۳۰هزار متر مربع و اعتبار ۵۰میلیارد تومان پیش از ظهر پنجشنبه به دستور رئیس‌جمهور و به صورت ویدیوکنفرانس افتتاح شد و به گفته وزیر ورزش و جوانان، قرار است پس از پایان بحران کرونا طبق پروتکل‌های بهداشتی ورزشی در اختیار علاقه‌مندان به ورزش قرار گیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی