[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

شمار مبتلایان به کرونا به ۳۲۸۱ نفر رسید ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: 
شمار مبتلایان به کرونا به ۳۲۸۱ نفر رسید 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۱۰۵ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس و افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس به ۳هزار و ۲۸۱ نفر در استان فارس خبر داد.
 عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ۶اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران گفت: از یک هزار و ۱۸۳ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیص کووید۱۹ استان طی 48 ساعت گذشته، ۱۰۵ نمونه مثبت اعلام شد که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به سه هزار و ۲۸۱ نفر رسیده است.
وی ادامه داد: از ۱۰۵ مورد جدید در استان، شیراز ۲۲ مورد، سپیدان ۱۲ مورد، خرم بید و کوه چنار هر کدام ۷ مورد، مرودشت ۵ مورد، آباده، خرامه و اقلید هر کدام ۳ مورد، لامرد، فیروزآباد و داراب هر کدام ۲ مورد، استهبان، کازرون، پاسارگاد، سروستان، بیضا و زرین دشت هر کدام یک مورد را شامل می‌شود و بقیه موارد شناسایی شده در 48ساعت گذشته مربوط به شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه و دانشکده‌های علوم پزشکی جهرم، فسا، لار و گراش است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: متأسفانه یک نفر در 48 ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد که در مجموع تاکنون ۷۷ نفر در استان به دلیل ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست داده‌اند.
همتی افزود: هم‌اکنون یک هزار و ۸۷۹  نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی بوده‌اند و ۷۳۶ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
وی از مردم خواست برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ و قطع زنجیره‌های انتقال این بیماری، در خانه ماندن، رعایت بهداشت فردی و فاصله مناسب در روابط اجتماعی را جدی بگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی