[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۵
  • دوره جدید

یک سوم نمونه‌های تست کرونا کشور در فارس انجام می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از کسب رتبه نخست این دانشگاه در انجام تست PCR کرونا در بین مراکز بهداشتی کشور خبر داد و گفت: یک سوم نمونه‌های مراکز ۱۶ساعته کل کشور از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شد. مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ۳۳ هزار نمونه کرونا انجام شده در کشور، یک سوم نمونه‌های مراکز ۱۶ ساعته کل کشور از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شد.
وی از کسب رتبه نخست این دانشگاه در انجام تست PCR کرونا در بین مراکز بهداشتی کشور خبر داد و این اقدام را برگ زرینی دیگر از موفقیت‌های کسب شده از سوی کارکنان و تلاشگران مجموعه سلامت فارس برشمرد.
لطفی، نقش تأثیرگذار تلاش کارکنان آزمایشگاه‌های تشخیصی کرونا و افزایش تعداد این مراکز را دلیل این موفقیت برشمرد و از کادر بهداشت، درمان و آزمایشگاه‌های تشخیصی کرونا برای پیگیری شبانه‌روزی و پیشبرد هر چه سریع‌تر برنامه‌ها تقدیر کرد. وی با بیان اینکه کارکنان آزمایشگاه‌های تشخیصی در استان و شیراز بی‌وقفه و به‌صورت شبانه‌روزی به انجام تست و نمونه‌گیری بیماران می‌پردازند و فعالیت آنان در سه نوبت کار در حال انجام است، گفت: برای تقویت آزمایشگاه‌های تشخیصی کرونا از نیروهای داوطلب نیز استفاده می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آغاز نمونه‌گیری‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بیست و ششم اسفند ۹۸ افزود: این در حالی است که آغاز رسمی ‌نمونه‌گیری در ۲۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور از پانزدهم فروردین ۹۹ بوده است.
لطفی با تصریح اینکه تا به امروز ۱۴ هزار نمونه در مراکز ۱۶ساعته از بیماران پُرخطر و افراد در معرض تماس و موارد مشکوک به کرونا گرفته شده که از این تعداد هزار و چهارصد تست برابر ۱۰درصد، مثبت اعلام شده است.
وی برای تداوم موفقیت‌های این مجموعه و حفظ سلامت مردم و جامعه از مردم خواست تا با رعایت اصول بهداشتی و اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی در راستای مبارزه با کرونا تلاش کنند تا با یاری خداوند هرچه زودتر این بیماری را شکست دهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی