[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

فرماندار شیراز تأکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر اصلاح امور را به دنبال دارد، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شیراز ترویج امر به معروف را برای نهادینه کردن اخلاق حسنه و برچیده شدن ناهنجاری‌های اجتماعی مهم دانست و بیان کرد: ضروری است به شکل مطلوبی به این فریضه دینی، به ویژه در ماه مبارک رمضان پرداخته شود که بدون تردید باعث اصلاح امور جامعه و مسلمانان خواهد شد.
محمدرضا امیری در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شیراز که در خصوص ایجاد آمادگی‌های لازم برای ورود به ماه مبارک رمضان برگزار شد، افزود: امیدواریم که زمینه خودسازی و در پی آن رشد و تعالی معنوی جامعه با ورود به این ماه فراهم و تقویت شود.
به گزارش ایسنا به نقل از فرمانداری شیراز، امیری به شرایط خاص امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا اشاره و بیان کرد: وظایف شورای امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان باید با توجه به شرایط خاص امسال در ماه مبارک رمضان تدوین شود.
فرماندار شهرستان شیراز ادامه داد: یکی از دستور کارهای شورای پیشگیری از وقوع جرم استان فارس در این شرایط، پیشگیری از روزه‌خواری است که دستورالعمل آن تصویب و ابلاغ شده و بر اساس آن تکالیفی هم بر عهده اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر شیراز گذاشته شده است.
امیری با بیان اینکه شرایط خاصی به دلیل شیوع کرونا در جهان حاکم است که کشور ما نیز از آن مستثنی نیست، گفت: بسیاری از فعالیت‌ها متوقف شده که از جمله آنها اجتماعات مذهبی است که به تبع آن نیز اماکن مقدس، برپایی نمازهای جمعه و جماعت نیز تعطیل شده است.
او همچنین به برخی از تبلیغات سوء مبنی بر اینکه در این شرایط نیازی به روزه گرفتن نیست، اشاره کرد و گفت: بزرگان علمی‌ و علمای دینی، ارشادهای لازم را در این مورد انجام داده و اعلام کردند که روزه‌داری در این شرایط مانعی ندارد، بلکه تقویت کننده جسم و روح نیز خواهد بود.
فرماندار شیراز ادامه داد: تولید محتوا به صورت خاص و اطلاع رسانی در این مورد که شرایط بیماری کرونا مشکلی برای روزه‌داری ایجاد نمی‌کند باید توسط اداره افرهنگ و ارشاد اسلامی ‌این شهرستان پیگیری و دنبال شود. امیری بیان کرد: دستگاه‌های دیگر مانند نواحی مقاومت بسیج، تبلیغات اسلامی، اداره اوقاف و امور خیریه و آموزش و پرورش که در شورای اطلاع‌رسانی ستاد کرونا نیز عضو هستند باید در این مورد اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام دهند.
او افزود: شهرداری این شهر نیز باید در فضاهای حقیقی تحت اختیار این نهاد از جمله بیلبوردها و مکان‌های تبلیغاتی با رویکرد ماه مبارک رمضان، موضوع کرونا و در خانه ماندن تبلیغات مورد نیاز را انجام دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی