[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

با قهرمانی در دو ماده ۱۵۰۰ و ۸۰۰ مترمسابقات شیراز - نیادوست فاتح مقتدر دو سکوی کشور، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش- محمود شبان سروستانی مسلم نیادوست ملی پوش شیرازی تیم ملی دو و میدانی، در ماده 1500 متر در مسابقات آغاز فصل و انتخابی تیم ملی در شیراز یکبار دیگر قدرت خود را به رخ حریفان کشید. نیادوست با کسب دو عنوان قهرمانی در مواد 1500 و 800 متر ثابت کرد که در ایران حرف اول را می‌زند.
مسلم نیادوست دونده آینده دار شیرازی تیم استان فارس و عضو تیم ملی ایران در مسابقات آغاز فصل آقایان که در شیراز برگزار شد در ماده‌های 1500 و ۸۰۰ متر آقایان با اقتدار به مقام قهرمانی رسید‌. این دونده شیرازی که مدت مدیدی است در اردوی تیم ملی به سر می‌برد با به‌دست آوردن این عناوین موقعیت خود را در تیم ملی استحکام بخشید‌. قهرمانی نیادوست در حالی به‌دست آمد که وی با رقیبانی سرسخت و با انگیزه در رقابت بود و در نهایت در ماده 1500 متر با زمان 3 دقیقه و 51 ثانیه از دیگر حریفان پیشی گرفت و بر سکوی اول این دوره ازمسابقات ایستاد‌. دونده شیرازی دوی 1500 متر کشور، ماه آینده با صلاحدید مربیان تیم ملی باید در مسابقات کشورهای اسلامی به عنوان نماینده ایران شرکت کند و کسب مقام در آن مسابقات می‌تواند ملاک انتخاب وی برای رقابت‌های آسیایی که خرداد ماه برگزار می‌شود باشد که با توجه به اقتداری که نیادوست از خود نشان داده احتمال دستیابی به این مهم زیاد است‌. رئیس هیئت دو و میدانی استان فارس در گفتگو با شیراز نوین با اشاره به قهرمانی مسلم نیادوست در ماده 1500 متر و 800 متر آقایان، گفت: نیادوست در حال حاضر در اردوی تیم ملی دو و میدانی حضور دارد که این قهرمانی نیز در باقی ماندن وی و رسماً به عضویت تیم در آمدن به او کمک کند‌.
 وی در ادامه در خصوص چگونگی برگزاری مسابقات شیراز افزود: با برگزاری مسابقات آغاز فصل بانوان و آقایان در شیراز، به دلیل استفاده از تمام پتانسیل خود بیشترین بهره را از میزبانی بردیم‌. سیروس زارع مهذبیه مهمترین مزیت برگزاری مسابقاتی از این دست را، ایجاد زمینه برای حضور بیشتر قهرمانان استان در مسابقات انتخابی تیم ملی و کشور دانست و افزود: فارس با برگزاری این مسابقات سهمیه دوبرابری نسبت به دیگر استان ها دارد که این موضوع کمک به حضور و ظهور قهرمانان بیشتری را برای ما فراهم می‌کند. وی با خوب ارزیابی کردن سطح مسابقات افزود: در رده بانوان موفق شدیم بر سکوی قهرمانی بایستیم و قهرمانانی را به کشور معرفی کنیم که امیدواریم این ورزشکاران بتوانند لباس تیم ملی نیز به تن کنند‌. رئیس هیئت دو ومیدانی استان فارس راه یابی به تیم ملی را دارای مکانیسم خاصی دانست و ادامه داد: ورزشکاران دو و میدانی تنها با قهرمان شدن در این گونه مسابقات به تیم ملی نمی روند بلکه برای عضویت در تیم ملی باید مراحل چند گانه و مختلف اردوها را پشت سر بگذارند‌. زارع مهذبیه تعداد شرکت کنندگان این دوره از مسابقات در رده آقایان را  203 ورزشکار از سراسر کشور که در 22 ماده با هم به رقابت می‌پردازند، عنوان کرد و گفت: در رقابت‌های دو و میدانی بانوان کشور نیز که به مدت 2 روز در شیراز برگزار شد 111 ورزشکار در 21 ماده با هم به رقابت پرداختند.  مسابقات آغاز فصل قهرمانی کشور آقایان در شامگاه جمعه 25 فروردین ماه در شیراز پایان یافت و تیم فارس در رده آقایان نیز به مقام قهرمانی رسید تا بار دیگر ثابت شود که فارس همچنان قطب دو و میدانی کشور است .
یادآور می‌شود حضور حیدرعلی کامیاب مدیر کل ورزش و جوانان فارس در پیست حافظیه روحیه مضاعفی به ورزشکاران استان برای کسب عنوان قهرمانی داد‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی