[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

کرونا ما را از بیماری سالک غافل نکند، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: در این روزها که همه درگیر بیماری کرونا شده‌اند، مبادا مبارزه با بیماری سالک به فراموشی سپرده شود بلکه باید ادامه پیدا کند.
دکتر علی اصغر خالقی دوشنبه به ایرنا اظهار داشت: بیماری سالک در شهرستان فسا با پیگیری‌ها، همکاری‌ها و تلاش‌های بخشداران، شهرداران، شوراها و دهیاران بخش‌ها و نیروهای بهداشتی با اجرای برنامه‌های جونده‌کشی و آگاه‌سازی مردم مهار شده است.
وی ادامه داد: نباید دوباره وارد خیز ابتلا به سالک در شهرستان فسا شویم.  بیماری پوستی سالک با گزش حشره که دربدن جوندگان مانند موش لانه می‌کند، رخ می‌دهد و اگر درمان نشود اثر همیشگی برپوست می‌گذارد. انگلی به نام لیشمانیا باعث ایجاد این بیماری می‌شود که این انگل از راه گزش نوعی پشه که به پشه خاکی یا پشه کوری معروف است، انتقال می‌یابد. این پشه‌ها همچنین در مکان‌های گرم و مرطوب مثل زیرزمین‌خانه‌ها، فضاهای متروک، پشت لوازم و اشیای ثابت منزل زندگی می‌کنند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی فسا همچنین گفت: بیماری کرونا قبل از اینکه واکسن و دارو لازم داشته‌باشد، نیاز به واکسن اجتماعی دارد و می‌بایست همه مردم، اصول بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت کنند. خالقی ادامه داد: رمز پیروزی علیه کرونا و شکست این بیماری، بیماریابی و قرنطینه کردن است همچنین  طرح فاصله‌گذاری هوشمند و فاصله‌گذاری فیزیکی در حال اجراست که این طرح  دارای آزمون و خطاست.  رئیس دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: اگر به هر دلیلی وارد اوج شیوع بیماری کرونا شویم و روند مبتلایان صعودی باشد، قطعاً برای مدتی مجدداً کسبه‌ها و فعالیت‌ها محدود و تعطیل خواهد شد. خالقی اضافه کرد: مردم باید برای صیانت از سلامت خودشان اقدام کنند و در ستاد محلات باید کار به خود مردم سپرده شود تا نتایج بهتری حاصل آید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی