[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

رئیس کل دادگستری فارس: جزءخوانی قرآن کریم به صورت زنده برگزار‌می‌شود، روزنامه شیراز نوین

محفل جزء‌خوانی قرآن کریم ماه رمضان امسال دادگستری فارس به دلیل شیوع ویروس کرونا بدون حضور همکاران قضایی و اداری و تنها با حضور تنی چند از قاریان و رئیس کل دادگستری فارس از طریق فضای مجازی و به صورت زنده برگزار‌می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری فارس در سومین شب از ماه مبارک رمضان در حاشیه محفل مجازی انس با قرآن دادگستری فارس گفت: اگر چه به دلیل شیوع ویروس کرونا حسرت اماکن نورانی، مجامع عرفانی و محافل قرآنی بر دل‌های ما مانده است و نمی‌توانیم همانند سال‌های گذشته شاهد حضور همکاران دادگستری فارس در  این محفل قرآنی باشیم لیکن با توجه به شرایط پیش آمده برآن شدیم تا امسال محفل اُنس با قرآن را از طریق فضای مجازی و به صورت زنده برای همکاران و خانواده‌های آن‌ها برگزار نمائیم.
رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به حدیثی از امام محمد باقر(ع) که ‌می‌فرمایند: « لِکُلِّ شَیْ‏ءٍ رَبِیعٌ وَ رَبِیعُ الْقُرْآنِ شَهْرُ رَمَضَانَ » «برای هر چیزی بهاری است و بهار قرآن ماه رمضان است»، تصریح کرد: رمضان ماه عبادت و بندگی خداوند و ماه بهار قرآن است و باید بیشترین بهره معنوی را از این ماه شریف ببریم و بهترین بهره در این ماه تلاوت قرآن کریم است. 
حجت الاسلام والمسلمین موسوی در ادامه خاطر نشان کرد: سنت حسنه برگزاری محافل قرآنی در دادگستری استان فارس از سال‌های‌گذشته برقرار بوده و در چند سال اخیر با تقویت برنامه‌های‌فرهنگی و  قرآنی در مجموعه قضایی استان فارس در کلیه حوزه‌های‌قضایی اهتمام ویژه‌ای در برگزاری این محافل و مسابقات قرآنی نزد همکاران ایجاد شده بود که امسال شیوع این ویروس منحوس نیز نتواست محفل قرآنی دادگستری استان را تعطیل نماید. وی در ادامه با بیان این که  برای تلاوت قرآن کریم فضایل آثار و فواید دنیوی و اخروی فراوانی بیان شده است، گفت: از جمله این آثار باروری ایمان،  صفای دل، تخفیف گناهان، رفع اندوه، روشنایی دل و دیدگان و استجابت دعا است. رئیس کل دادگستری فارس ضمن قدردانی از  قضات و کارکنان  به‌ویژه  روحانیت شاغل در دادگستری استان در راستای تقویت برنامه‌های‌فرهنگی و قرآنی گفت: در شرایط پیش آمده به خاطر  ویروس‌کرونا، رویکرد جدید برگزاری محفل قرآنی به صورت زنده و از طریق فضای مجازی توسط قراء برگزیده استان فارس در دستور کار قرار گرفته و این روند تا زمان وجود محدودیت‌های‌بهداشتی ادامه خواهد داشت.
گفتنی است ویژه برنامه محفل مجازی انس با قرآن به صورت زنده و از طریق فضای مجازی در شب‌های‌ماه مبارک رمضان هر شب از ساعت 21 و از طریق صفحه رسمی دادگستری استان فارس در پیام‌رسان اینستاگرام به نشانی instagram.com/dadfars_ir  برگزار خواهد شد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی