[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

پروژه‌های‌عمرانی اولویت‌بندی شد، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
 رئیس شورای اسلامی شهر شیراز درپاسخ به خبرنگار روزنامه شیرازنوین گفت: در راستای اجرای پروژه‌های ‌انسان‌محور با 3رویکرد و چالش اساسی روبرو هستیم.
دکتر سید عبدالرزاق موسوی صبح سه‌شنبه در نشست خبری روز شوراها که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به استقبال مردم از پروژه‌های ‌انسان‌محور گفت: افکار عمومی به اهمیت پروژه‌های ‌انسان محور پی برده‌اند و اجرای چنین مواردی را از شورا و شهرداری مطالبه ‌می‌کنند. در همین زمینه مجموعه شورا و شهرداری به تعامل و اتفاق نظر رسیده  ونتیجه تفاهمات به عمل آمده منتشر شده است.عضو کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شیراز اصلی‌ترین و مهم‌ترین چالش پیش روی شورا و شهرداری را محدویت منابع مالی برای انجام پروژه‌های ‌انسان‌محور ارزیابی کرد و گفت: درآمد شهرداری با توجه به حجم عظیمی از تعهدات مالی که موظف به انجام است، دارای اُفت و خیزهای فراوانی شده و به همین دلیل شورا و شهرداری رویکرد دسته‌بندی پروژه‌ها را پیش گرفتند تا پروژه‌های ‌انسان‌محور و پر اهمیت در اولویت قرار گیرند. وی با تبریک فرا رسیدن روز شورا خاطر نشان کرد: مطابق قانون، شوراها وظیفه تأمین سلامت و بهداشت عمومی جامعه را بر عهده دارند و بر همین مبنا شورا بر تعطیلی اتوبوس‌های شهری و مترو تأکید دارد و به منظور پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در کلانشهر شیراز، تعطیلی مترو و ناوگان اتوبوسرانی ادامه خواهد یافت. دکتر موسوی در ادامه گفت: وزارت بهداشت صریحاً اعلام کرده که سهم وسایل حمل و نقل عمومی در انتشار کرونا5/26 درصد است و این در حالیست که آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی دارای سهم هفده درصدی ‌می‌باشند.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به حمایت قاطعانه شورا از طرح ساماندهی باغات قصردشت، گفت: نظارت عمومی و مشارکت مردم و همیاری رسانه‌ها در راستای حفظ باغات قصردشت ضروری به نظر ‌می‌رسد و شورا نیز به نوبه خود مصوبه طرح ساماندهی باغات قصردشت آماده کرده که مراحل پایانی را پشت سر‌ می‌گذارد. دکتر موسوی با اشاره به سودجویانی که به دنبال کسب درآمدهای میلیاردی نامشروع از باغات قصرالدشت هستند، خاطر نشان کرد: شهرداری و شوراهای قبلی  حتماً دلایل محکمی برای تغییر کاربری باغات قصردشت داشته‌اند؛ اما برای درک اهمیت عملکرد شورای پنجم در راستای نگهداری این منطقه‌ می‌توان میزان تغییر کاربری‌های‌سه سال اخیر را با سنوات قبل مقایسه کرد. وی با اشاره به احداث ساختمان‌های‌بلند و پل‌سازی‌ها و نقش آنها در تغییر کاربری بافت سبز شهری  افزود: با توجه به محدودیت‌های‌مالی به اولویت‌بندی پروژه‌های ‌عمرانی پرداختیم و آنها بر اساس ضریب پیشرفت و شاخصه‌های‌ انسان‌محوری و سایر مؤلفه‌های ‌مهم و تأثیرگذار طبقه‌بندی شدند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شیراز با رد شایعه‌های ‌فضای مجازی در خصوص تعدیل نیرو در مجموعه شهرداری شیراز، گفت: شیوع ویروس کرونا آسیب‌های‌اقتصادی زیادی بر پیکره شهرداری و تمامی بنگاه‌‌های‌اقتصادی وارد کرده و با توجه به سایر بحران‌هایی که با آنها روبرو هستیم به درستی مشخص نیست که چند درصد از بودجه سال جاری محقق خواهد شد. با این همه اعلام‌ می‌کنیم که تعدیل نیرویی در شهرداری صورت نخواهد گرفت.
در ادامه سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: عملیات سازندگی خط دو متروی شیراز در حال پیگیری است و امیدواریم تا پایان سال بخشی از این پروژه را با 3 ایستگاه از سمت میانرود به سوی میدان آزادی افتتاح کنیم.
سعید نظری در ادامه این نشست خبری که به صورت ویدیو کنفرانس با حضور جمعی از خبرنگاران به مناسبت روز شورا برگزار شد، خاطر نشان کرد: به دلیل محدودیت‌های‌مالی و شیوع ویروس کرونا ناچار به تعطیلی خط سوم مترو شیراز شدیم و حجم سرمایه‌گذاری و فعالیت‌ها به خط دوم که بار ترافیکی بیشتری را پوشش ‌می‌دهد، معطوف شده است. 
وی با اشاره به ارایه راهکارهایی برای برطرف ساختن محدودیت‌های‌مالی شهرداری در ماه‌های ‌اخیر گفت: برای حفظ درآمد مجموعه شهرداری‌ها، راهکارها و برنامه‌ریزی‌های‌ مدونی در دستور کار قرار گرفته که در حال اجرا‌ می‌باشد.
عضو هیئت رئیسه شورا اسلامی شهر شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راهکارهایی به منظور پیشگیری از انتشار ویروس کرونا گفت: در سطح شهر بیش از شیراز 13هزار تاکسی داریم که در شرایط حاضر در حدود نیمی از آنها فعال هستند. در همین رابطه از مردم ‌می‌خواهیم تا از سوار شدن بیش از 3 نفر در هر تاکسی به منظور حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی پرهیز کنند.
نظری در ادامه با اشاره به اینکه روزانه بسته‌های ‌بهداشتی در اختیار رانندگان تاکسی و اقشار مختلف جامعه قرار می‌گیرد، اظهار داشت: بسیاری از پرسنل ادارات با بیماری کرونا درگیر شده و خانواده‌های‌ زیادی در این زمینه آسیب دیده‌اند. با در نظر گرفتن این شرایط چاره‌ای جز تعطیلی حمل و نقل عمومی نخواهیم داشت.
در تقویم رسمی ایران، روز نهم اردیبهشت به عنوان روز شوراها نام گرفته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی