[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

انباری‌داری بدون ثبت اطلاعات، احتکار است ، روزنامه شیراز نوین

مدیر عامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس گفت: همه واحد‌های‌تولیدی، صنعتی و صنفی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس، موظف به ثبت  موجودی و همه ورودی و خروجی کالا در سامانه جامع انبار هستند.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس، احد فتوحی افزود: افرادی که اطلاعات انبار خود را ثبت نکنند، کالای انبار آنها مشمول قانون احتکار است.
وی گفت: انبارداران برای ثبت مستمر اطلاعات ورود وخروج کالاها درسامانه جامع انبارها ومراکز نگهداری کالا به نشانی www.nwms.ir
 مراجعه کنند.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس  با بیان اینکه راه اندازی سامانه جامع انبارها در راستای اجرای ماده 23آیین نامه اجرایی مواد 5و6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شده است، گفت: براساس تعریف، این مراکز شامل انبارها، مراکز دپو، سیلوها، سردخانه‌ها، واحدهای تولیدی، کارخانه ها، معادن، اصناف و مزارع کشاورزی است که باید همه ورودی و خروجی و موجودی انبار خود را در این سامانه ثبت کنند.
وی با بیان اینکه  چنانچه انبارهای مورد بررسی توسط سازمان صنعت معدن و تجارت در سامانه جامع انبارها ثبت نشده و یا ورود و خروج کالاها در این سامانه منظور نگردیده باشد بر اساس  قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مشمول جرائم مربوطه خواهند شد.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس اضافه کرد: کالاهای وارداتی و یا تولید داخلی و یا تولید شده با مواد اولیه وارداتی با نرخ ارز رسمی در شمول کالاهای هدف ستاد تشدید احتکار و اختفا قرار گرفته و‌می‌بایست نسبت به ثبت اطلاعات انبار و همچنین ثبت ورود و خروج کالا از انبار در سامانه مذکور اقدام شود.
فتوحی تصریح کرد: همه ثبت‌نام کنندگان در سامانه حساب کاربری دارند که بر مبنای آن انباردار باید به این حساب کاربری وارد شده و علاوه بر اینکه موجودی کالای خود را ثبت می‌کند، ورودی و خروجی کالاهای بارنامه‌ای و غیر بارنامه‌ای را درج کند.
وی افزود: فقط در صورت ثبت موجودی کالا توسط صاحبان کالا در سامانه جامع انبارها مشمول احتکارنخواهد بود در غیر این صورت ضوابط و مقررات احتکار و بر آنها مترتب شده و مشمول مجازات خواهند شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی