[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

رئیس المپیک ۲۰۲۰: کرونا از بین نرود، المپیک لغو می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس المپیک ۲۰۲۰ عنوان کرد در صورتی که ویروس کرونا تا زمان شروع بازی‌های المپیک از بین نرود، به طور کلی بازی‌های المپیک لغو می‌شود.
به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری تاس،  وشیرو موری، رئیس کمیته ساماندهی توکیو ۲۰۲۰ بازی‌های المپیک تابستانی در توکیو در مصاحبه‌ای که روز سه‌شنبه توسط هفته‌نامه Nikkansports منتشر شده، اعلام کرد اگر تا تابستان سال ۲۰۲۱ مقابله با ویروس کرونا امکان‌پذیر نباشد، این رقابت‌ها کلاً لغو می‌شود.
موری در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد این که آیا اگر اوضاع ویروس کرونا همچنان دشوار باشد، این رقابت‌ها می‌تواند یک سال دیگر به تعویق بیفتد گفت: «نه. در این صورت بازی‌های المپیک لغو خواهد شد.» رئیس کمیته سازماندهی توکیو ۲۰۲۰ اضافه کرد: «اگر در گذشته مشکلاتی مانند جنگ به وجود می‌آمد، بازی‌ها لغو می‌شد. اکنون ما با یک دشمن نامرئی می‌جنگیم.»
به گفته او اگر المپیک بتواند در سال ۲۰۲۱ بعد از آنکه بشریت بتواند ویروس کرونا را شکست دهد، برگزار شود، چنین رقابت‌هایی حتی باارزش‌تر می‌شود.
توافق به تعویق انداختن بازی‌ها برای سال آینده به دلیل ویروس کرونا در طی مکالمه تلفنی بین رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC)، توماس باخ و نخست‌وزیر ژاپن شینزو آبه و موری در ۲۴ مارس به دست آمد. البته رقابت‌ها در سال آینده نیز با نام المپیک ۲۰۲۰ شناخته می‌شود، هر چند در سال ۲۰۲۱ برگزار می‌شود. 
IOC موافقت نکرد المپیک را برای مدت طولانی به تعویق بیندازد. این سازمان نمی‌خواست ضررهای مالی بزرگی را متحمل شود. ژاپن بیشترین خسارت را متحمل شده است. این کشور قبلاً بیش از ۱۲ میلیارد دلار برای این رقابت‌ها هزینه کرده است. به گفته کارشناسان، انتقال بازی‌ها می‌تواند بیش از یک میلیارد دلار برای اسپانسرها هزینه داشته باشد. ضرر و زیان‌های کمیته‌های ملی المپیک و خود شرکت کنندگان هنوز محاسبه نشده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی