[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

رسول فلاح، مدیرعامل فجرسپاسی: تصمیمات عجولانه برای آغاز لیگ به فوتبال آسیب می‌رساند ، روزنامه شیراز نوین

رسول فلاح در واکنش به صحبت‌های سهیل مهدی، مسئول کمیته برگزاری لیگ فوتبال اظهار داشت: شما اعلام کردید که باشگاه‌‌‌های ما پزشکان کاربلدی دارند و همه باشگاه‌‌ها از سیستم پزشکی کامل بهره می‌‌‌‌برند. من نمی‌دانم این چه صحبت‌هایی است که بدون پشتوانه زده می‌شود. باشگاه‌ها کدام امکانات و تجهیزات پزشکی دارند؟ اگر بازیکنی در این شرایط به ویروس کرونا مبتلا شود چه کسی مسئولیت را به گردن می‌‌‌‌گیرد؟ چه تضمینی وجود دارد جناب سهیل مهدی؟
  وی گفت: آقای سهیل مهدی، شما این حق را ندارید که از طرف باشگاه‌‌‌ها تصمیم‌گیری و صحبت کنید. شما  با صراحت به مردم و رسانه‌‌‌ها بگویید کدام باشگاه در کشور با شما مکاتبه داشته و مدعی سیستم پزشکی مجهز شده که در صورت برگزاری لیگ ما حاضریم عواقب پزشکی آن را بر عهده بگیریم. هر باشگاهی 30 تا 40 بازیکن و نیاز به  سیستم رفاهی از قبیل اتوبوس و محل اسکان و... دارند و همه آنها در طول روز، چه تمرینات و چه مسابقه با هم در ارتباط‌اند. همه ما به خوبی می‌دانیم که اغلب بازیکنان شهرستانی هستند و مشکل مسکن دارند. حالا اگر در این مجوعه اتفاقی برای بازیکن یا کادر فنی  رخ دهد، مسئول چه کسی است و قطعاً با این صحبت‌‌‌‌‌های شما فدراسیون فوتبال پاسخگو باید باشد.
مدیرعامل باشگاه فوتبال فجر شهید سپاسی گفت: همان‌طور که قبلاً گفتم هیچ کسی با برگزاری فوتبال مخالف نیست و فوتبال  تنها رشته توپی پرطرف‌دار  و هیجانی در سطح جامعه است که باعث نشاط و شادابی در بین  مردم می‌شود. همین ورزش و فوتبال است که برای سلامتی جامعه آمده است؛ اما اگر قرار است با برگزاری مسابقات فوتبال سلامتی افراد به مخاطره بیفتد باید دور این کار را خط کشید و  تصمیمات عجولانه و غیرکارشناسانه برای ورزش ما مضر است.
وی خاطرنشان کرد: سهیل مهدی اعلام کرده باشگا‌ه‌های ما از نظر امکانات پزشکی و وسایل درمانی مجهز هستند و ما هیچ‌گونه مشکلی برای برگزاری لیگ و تمرینات نداریم. چرا بدون هماهنگی با باشگاه‌ها این حرف‌ها زده می‌شود. من از ستاد ملی کرونا درخواست دارم که خودش امکانات پزشکی باشگاه‌‌‌‌‌ها را برای برگزار لیگ و تمرینات بررسی کنند
فلاح با بیان اینکه همه ارکان کشور باید تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا باشند، اظهار داشت: درست است که تیم‌های برای صعود به لیگ برتر یا حضور در مسابقات لیگ دسته اول میلیاردها تومان هزینه کرده‌اند و شرایط پیش آمده آنان را متضرر کرده؛ اما فراموش نکنیم همه این هزینه‌ها به اندازه جان یک انسان که به خطر بیفتد ارزش ندارد. بنابراین همه در شرایط فعلی بایستی تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا باشیم و بدانیم انجام بازی‌ها در شرایط فعلی به شیوع بیشتر کرونا دامن خواهد زد
مدیرعامل باشگاه فجر شهید سپاسی در پاسخ به این سوال که در صورت صدرو مجوز برگزاری رقابت‌های ورزشی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا بهترین زمان برای ازسرگیری ادامه لیگ دسته اول را چه زمانی می‌داند، گفت: با توجه به تمرینات گروهی تیم‌ها بازیکنان از شرایط ایدئال بدنی خارج شدند و برای بازگشت به آمادگی مطلوب حداقل سه هفته زمان نیاز است. اگر غیر از این باشد، بازیکنان زیادی دچار مصدومیت می‌شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی