[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

یکصد و سی و یکمین جلسه علنی شورای شهر شیراز برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با تصویب چند طرح و لایحه نخستین جلسه علنی خود در ماه مبارک رمضان را برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در یکصد و سی و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز که با تبریک سالروز تأسیس شوراهای اسلامی شهر و روستا، روز جهانی کارگر، معلم و ایمنی حمل‌ونقل همراه بود، دکتر «نواب قائدی» رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر شیراز گزارشی از فعالیت‌های این کمیسیون مرتبط با حوزه حمل‌ونقل و ایمنی ارائه کرد.
در ادامه و با قدردانی شهردار از رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، طرح دو فوریتی قدرالسهم شهرداری ناشی از ارزش افزوده باغات واقع در حوزه استحفاظی باغات قصردشت مطرح و مقرر شد موضوع با قید یک فوریت جهت بررسی به کمیسیون‌های شهرسازی و معماری و برنامه و بودجه، امورحقوقی و املاک شورا ارسال شود.
ساماندهی و تأمین نیروی متخصص دارای تحصیلات دانشگاهی و مورد نیاز شهرداری شیراز از بین نیروهای بخش خصوصی جهت انعقاد قرارداد موقت کارمندی و طرح دوفوریتی تبدیل یک فوریت لایحه به دوفوریت دیگر دستور کار این جلسه بود که با اکثریت آرای موافق به تصویب رسید.
طرح یک فوریتی قدرالسهم سرانه خدمات عمومی موضوع ماده 101 اصلاحی قانون شهرداری مطرح و با اعلام وصول طرح مذکور، مقرر شد موضوع با قید یک فوریت جهت بررسی به کمیسیون‌های شهرسازی و معماری و برنامه و بودجه، امورحقوقی و املاک شورا ارسال شود. نامه فرمانداری مبنی بر رفع ابهام ساماندهی نیروی انسانی شهرداری شیراز با پذیرش ایراد فرمانداری بایگانی شد.
دیگر نامه فرمانداری مبنی بر ایراد به مصوبه بررسی مصوبات کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر شیراز نیز مطرح و با پذیرش ایراد مصوب شد.
راهکارهای اجرایی بندهای 22 و 23 ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، دیگر طرح یک فوریتی مطرح شده در این جلسه بود که هر دو دستورالعمل به شرح پیوست ممهور به مهر شورا تصویب شد.
طرح یک فوریتی راهکارهای اجرایی بندهای 11 و 34 ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران نیز موضوع مطرح شده دیگر بود که دستورالعمل آن ممهور به مهر شورا تصویب شد.
طرح یک فوریتی راهکارهای اجرایی بند6  ماده 80 قانون تشکیلات ، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران نیز ممهور به مهر شورا مصوب شد.
در راستای ارتقاء سلامت شهروندان و تشویق جوانان در حوزه ورزش لایحه مساعدت شهرداری به مبلغ 300میلیون ریالی به باشگاه شیران زاگرس ایرانیان جهت فصل 99-98، نیز در جلسه یکصد و سی و یکم مطرح و مصوب شد.
لایحه شهرداری درخصوص آیین نامه اختصاص تنخواه‌گردان سفرهای خارجی شهرداری شیراز جهت بررسی مجدد به کمیسیون برنامه و بودجه، امورحقوقی و املاک شورا اعاده شد.
موضوع بررسی نامه فرمانداری مبنی بر ایراد به مصوبه واگذاری زمینی به مساحت حدود دو هزار مترمربع واقع در جبل‌دراک توسط شهرداری به اداره کل راه و شهرسازی جهت احداث کتابخانه عمومی بزرگ شیراز دستور دیگر این جلسه بود که اعضا بر آن اصرار کردند.
در طرح اختصاص فضاهای تبلیغاتی شهری به هنرمندان، شهرداری شیراز مکلف شد در جهت معرفی رویدادهای فرهنگی و هنری و آثار هنرمندان شهر شیراز نسبت به اختصاص حداقل 20 درصد از امکانات و فضاهای تبلیغاتی در اختیار سازمان فرهنگی از طریق تهاتر با اقلام فرهنگی و تولیدی به مدت حداکثر 7روز اقدام کند.
طرح حذف تقاطع غیرهمسطح میدان کوزه‌گری و احداث تقاطع غیرهمسطح رحمت- احمدبن موسی با موافقت اعضا تصویب و شهرداری مکلف شد اقدامات لازم را برای اصلاح آن در طرح تفصیلی انجام و نتیجه را به شورا ارسال کند.
به همین ترتیب طرح حذف تقاطع غیرهمسطح میدان مطهری از فهرست پروژه‌های اجرایی شهرداری نیز مصوب و شهرداری مکلف شد اقدامات لازم برای اصلاح آن در طرح تفصیلی را انجام و اصلاح هندسی میدان را در اولویت پروژه‌های سال 99 قرار دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی