[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

سهام شستا باید به کارگران واگذار می‌شد ، روزنامه شیراز نوین

دبیر اجرایی خانه کارگر فارس با بیان اینکه سهام عدالت شامل تعدادی از کارگران این استان نشده است، از استاندار خواست در این خصوص پیگیری لازم کند.
علی راستگو در دیدار تشکلات کارگری با استاندار فارس به مناسبت هفته کارگر بیان کرد: اگرچه مسائل و مشکلات جامعه کارگری صنفی است نه سیاسی اما هر زمان که نیاز بوده برای حمایت از نظام و دولت نهایت تلاش کرده‌اند.
او با بیان اینکه کارگر تنها ١٠ تا ١٥ درصد در مسائل یک کارگاه اثرگذار است و ٨٥ درصد دیگر مربوط به مدیران و سرمایه‌گذارانی است که صنعت را اداره می‌کنند، افزود: متأسفانه کسی از این ۸۵ درصد سوال نمی‌کند اما کارگر و مسائل او را سیاسی می‌بینند.
دبیر اجرایی خانه کارگر فارس ادامه داد: وقتی دولت اعلام می‌کند که دستمزد مصوب کارگر فلان میزان است ما برایمان اهمیت دارد که همان میزان را بدهند.
راستگو با تأکید بر اینکه اگر یک دولتی تقاضای همسان‌سازی حقوق کارگران کند نسبت به تقاضای یک جامعه و تشکل کارگری متفاوت است، عنوان کرد: وجود بیش از یک هزار و ٥٠٠ شهید کارگر در استان فارس نشان از همراهی این قشر از جامعه با نظام و دولت دارد. وی از استاندار فارس خواست که موضوع همسان‌سازی حقوق کارگران را در سطح کشور پیگیری کند ‌و افزود: حقوق بازنشستگان یک میلیون و ٨٣٥ هزار تومان بدون حق مسکن و اولاد تعیین شده است که تقاضا داریم حداقل این مبلغ اعمال نشده را از جیب سازمان تأمین اجتماعی که مربوط به خود کارگران است، داده شود.
دبیر اجرایی خانه کارگر فارس در بخش دیگری از سخنان خود به واگذاری سهام شستا هم اشاره و بیان کرد: اگرچه سهام این مجموعه در بورس رفته و شفاف‌سازی شده و جلوی پشت پرده‌های واگذاری را گرفته است اما ابتدا باید آن را به کارگران که سهامدار اولیه آن محسوب می‌شوند واگذار می‌کردند، سپس عرضه عمومی انجام می‌شد. راستگو از استاندار فارس خواست تا حمایت‌های معیشتی کارگران از سوی دولت تداوم یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی