[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

محور زندیه احیا‌ می‌شود، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه گزارش
amirabadi_shznvn@yahoo.com
  عملکرد شوراها تأثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی مردم دارد. یکی از شاخصه‌های‌اصلی شورای پنجم شهر شیراز به پاسخگویی به رسانه‌ها و افکار عمومی باز‌می‌گردد و عموم جامعه به راحتی ‌می‌توانند نقطه نظرات و مشکلات خود را با اعضا در میان گذاشته و به طور حتم نتیجه ماجرا به افزایش رضایتمندی عمومی در جامعه منجر خواهد شد. در همین زمینه سرویس اجتماعی روزنامه شیرازنوین گفتگویی با مهندس ابراهیم صبوری، نایب رئیس شورای شهر شیراز داشته و مطالبه افکار عمومی را از وی جویا شده است.
ارتقا سلامت عمومی، رسالت شورای پنجم
نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به گسترش ویروس کرونا در کلانشهر شیراز گفت: در موج اول شیوع کرونا تمامی اعضای شورای شهر و کمیسیون سلامت پیگیر این بحران بودند و در این راستا بودجه یکصد میلیارد ریالی در قبل از نوروز برای مقابله با گسترش کرونا اختصاص یافت. مهندس صبوری در ادامه گفت: در همین زمینه کمک‌هایی به دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای تهیه کیت‌های‌تشخیص آزمایشگاهی ارایه شد و شهرداری با حمایت‌های‌شورای اسلامی شهر اقدام به ضدعفونی وگندزدایی معابر شهر در مقیاس گسترده‌ای ‌همت گماشت. وی با قدردانی از همه نهادها و دستگاهی که در پیشگیری از شیوع کرونا تلاش ‌می‌کنند خاطرنشان کرد: از آن جایی که سلامت شهروندان نسبت به هر موضوع دیگری در ارجحیت است، تعطیلی مترو و سایر وسایل حمل و نقل عمومی در دستور کار قرار گرفت و نتیجه این مصوبه چنین شد که آمار سلامت شهروندان شیراز نسبت به بسیاری از کلانشهرها در وضعیت مناسب‌تری قرار گیرد. مهندس صبوری در ادامه گفت: بنابر آمار رسمی اعلام شده، سهم وسایل حمل و نقل عمومی در انتشار ویروس کرونا در حدود 5/26 درصد است و با در نظر گرفتن این مهم، در بحبوحه موج دوم کرونا، شورای شهر شیراز در برابر بازگشایی وسایل حمل و نقل عمومی مقاومت کرد و سلامتی اقشار مختلف جامعه را در سرلوحه عملکرد خود قرار داد. نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به حمایت‌های‌ شورا از پرسنل زحمتکش حمل و نقل عمومی گفت: کلانشهر شیراز دارای 1750 راننده اتوبوس است که با توجه به انتشار ویروس کرونا بیکار شدند و شورای شهر به منظور حمایت از آنها لایحه اختصاص یک میلیون تومان کمک بلاعوض را به این اقشار آسیب‌پذیر را عملیاتی کرد تا عبور از این شرایط سخت برای آنها اندکی تسهیل شود. عضو کمیته مرکزی یاوران شورا، حمایت از سلامت عمومی جامعه را یکی از وظایف اصلی شورا برشمرد و گفت: عملیات گندزدایی و ضدعفونی معابر شهری ادامه یافته و شورای شهر از برنامه‌های‌دانشگاه علوم پزشکی حمایت ‌می‌کند. امیدواریم با اقدامات انجام شده شاهد آسیب‌های‌کمتری در این زمینه باشیم و سلامت عمومی جامعه ارتقا یابد.
بهسازی خیابان‌های‌صد ساله
مهندس صبوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت بافت فرسوده کلانشهر شیراز گفت: منطقه دو شهرداری شیراز در زمره مناطقی قرار‌ می‌گیرد که دارای بافت فرسوده زیادی بوده و در مجاورت منطقه تاریخی و فرهنگی شهر قرار گرفته است. ناظر و نماینده شورا در منطقه دو شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: قدمت برخی خیابان در این منطقه به پنجاه تا صد سال‌می‌رسد و شهرداری با همراهی شورا برای بهسازی و نوسازی این منطقه مشوق‌های‌زیادی برای شهروندان در نظر گرفته است. وی  احداث پارک‌های‌ محله‌ای، پیاده روسازی و بهسازی معابر عمومی را در راستای عملیاتی‌سازی پروژه‌های‌انسان محور، یکی از اقدامات شهرداری منطقه دو معرفی کرد و افزود: خیابان زند یکی از قدیمی‌ترین و بهترین خیابان‌های‌شهر شیراز است و در سال جاری تلاش می‌شود تا اقدامات ارزنده‌ای‌ در این محور با مشارکت مردم صورت گیرد.
لزوم تغییر در قوانین بالادستی
در بخش دیگری از گفتگوی نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با سرویس اجتماعی روزنامه شیراز نوین، مهندس ابراهیم صبوری بیان کرد: کارکرد کمیسیون ماده صد نسبت به فلسفه به وجود آمدنش تغییر کرده است. 
ناظر و نماینده شورا در کمیسیون ماده صد و کمیسیون معاملات منطقه دو گفت: کمیسیون ماده صد برای حفاظت از ضوابط شهرسازی و ساخت ساز طراحی شده اما متأسفانه شاهد نگاه‌های ‌درآمدزایی به آن هستیم و برخی از شهروندان به آن به عنوان راهکاری برای تخلف و پرداخت هزینه‌های‌خروج از قانون نگاه‌ می‌کنند.  عضو کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز خاطر‌نشان کرد: آرای کمیسیون ماده صد باید در قوانین بالادستی ضمانت اجرایی بیابند و موظف هستیم فلسفه بوجود آمدن این کمیسیون را در شهرداری‌ها احیا کنیم. در حال حاضر در کمیسیون ماده صد تعداد زیادی رأی بازگشت داریم که اجرای آن سال‌ها بنا بر دلایلی به حال خود رها‌ می‌شود. مهندس صبوری با اشاره به این واقعیت که به راحتی نمی‌توان آرای کمیسیون ماده صد را عملیاتی کرد، گفت: بنا بر مشکلاتی که وجود دارد و با در نظر گرفتن واقعیت‌های‌ جاری در جامعه، اعضای کمیسیون کمتر رأی بازگشت را صادر ‌می‌کنند و این مسئله سبب شده است آرای کیمیسون ماده صد بیشتر به سمت و سوی درآمدزایی سوق پیدا کند.
شایان ذکر است مهندس ابراهیم صبوری نائب رئیس شورا، عضو کمیسیون شهرسازی و معماری، عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل و ترافیک، عضو کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری، عضو کمیسیون تلفیق شورا، ناظر و نماینده شورا در کمیسیون ماده صد و کمیسیون معاملات منطقه دو، عضو کمیته مرکزی یاوران شورا، عضو ناظر و نماینده شورا در سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری شیراز، نماینده شورا در ستاد آبادگری باغات قصردشت شهرداری شیراز، نماینده شورا در هیئـت‌های‌حل اختلاف مالیاتی، عضو ناظر و نماینده شورا در سازمان حمل ونقل ریلی شهرداری شیراز، نماینده شورا جهت شرکت در جلسه کمیسیون تقویم املاک موضوع ماده 64 قانون مالیات‌های مستقیم، ناظر شورا در کمیسیون بازاریابی و فروش املاک شهرداری است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی