[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

ماسک بزنید ، روزنامه شیراز نوین

در شصت و چهارمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹، رئیس دانشگاه بر استفاده از ماسک برای جلوگیری از شیوع بیماری تأکید کرد.
به گزارش روابط عمو‌می‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس دانشگاه با تأکید بر استفاده از ماسک برای جلوگیری از شیوع بیماری در فارس، گفت: اگر مردم به توصیه‌های‌بهداشتی و مراقبتی توجه نکنند، کرونا در خانواده‌ها ‌بیشتر ماندگار است.
دکتر «مهرزاد لطفی» افزود: با وجود موفقیت‌های‌چشمگیر مجموعه سلامت فارس در راستای مبارزه با کروناویروس، متأسفانه مردم در سطح شهر از ماسک استفاده نمی‌کنند که این موضوع موجب ماندگاری و شیوع این ویروس در خانواده‌ها‌‌ می‌شود.
او با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی در رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، همچنین نقش مهم اطلاع‌رسانی دستگاه‌های‌اجرایی به ویژه صدا و سیما، عنوان کرد: استفاده نکردن مردم از ماسک و رعایت نکردن دیگر موازین بهداشتی مانند رعایت فاصله مناسب با افراد در صورت حضور در اجتماع، خود زنگ خطری است که تما‌می‌تلاش مجموعه بهداشت و درمان را از بین ‌می‌برد.
تبادل تجربه در مراکز درمانی شهرستان‌های‌فارس با استقرار کارشناسان ویژه کووید۱۹، کارشناسان بهداشت و تیم واکنش سریع از سوی بازرسان و ارزیابان دانشگاه، از دیگر تأکیدات رئیس دانشگاه در این نشست بود.
 او با تأکید بر تداوم نظارت بر آزمایشگاه‌های‌تشخیصی کروناویروس در استان، افزود: تیمی از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعزام شد تا دستورالعمل‌ها ‌و آموزش‌های‌موردنیاز را به این مراکز ارایه دهد.
دکتر لطفی با قدردانی از تلاش کارگروه علمی مبارزه با کروناویروس، تأکید کرد: آمارها نشان ‌می‌دهد که تلاش کادر درمانی بخش مراقبت‌های‌ ویژه درگیر با کرونا در بیمارستان‌ها‌ و مراکز درمانی استان ثمربخش بوده است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی