[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

فریب ارزان‌فروشی در فضای مجازی را نخورید، روزنامه شیراز نوین

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس فارس از کلاهبرداری‌هایی که در سایت‌های آگهی محور با شگرد فروش لوازم‌ منزل به دلیل مهاجرت صورت می‌گیرد، خبر داد و گفت: افراد به هیچ‌وجه فریب تبلیغات دروغین و فروش اقلام ارزان قیمت را نخورند. 
سرهنگ «حمید افرامن» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان کرد: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری در فضای مجازی در پوشش خرید لوازم خانگی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران قرار گرفت.
این مقام انتظامی‌افزود: با توجه به دسترسی آسان به انواع آگهی‌های عرضه کالا و خدمات در سایت‌های آگهی محور، شکات درصدد خرید لوازم منزل از طریق یکی از این سایت‌ها بوده‌اند که پس از مشاهده آگهی با فروشنده تماس گرفته و وی بیان می‌کند در حال معامله لوازم منزل با شخص دیگری است و اگر شما خواهان خرید هستید باید مبلغی را به عنوان بیعانه واریز کنید. سرهنگ «افرامن» با بیان اینکه خریداران مبلغ را واریز و فروشنده پس از دریافت پول دیگر پاسخگوی تلفن خود نبوده است، گفت: کارشناسان پلیس فتا استان فارس با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی وی را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کنند. سرهنگ «افرامن» با اشاره به اینکه متهم در اظهارات خود به کلاهبرداری 100میلیون ریالی از 5نفر اقرار کرد، افزود: فرد کلاهبردار هدف خود را از درج آگهی، کسب درآمد بیان کرد. این مقام انتظامی با اشاره به این نکته که برخی از شهروندان به واسطه قیمت پایین لوازم خانگی و از روی اعتماد نابجا در دام کلاهبرداران قرار گرفته و متأسفانه بدون تحقیق اقدام به واریز وجه به عنوان پیش پرداخت می‌کنند، گفت: مردم هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان دریافت کالا و یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغ یا مبالغی را واریز نکنند. رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس فارس از شهروندان خواست در صورت خرید از سایت‌های فروش، دقت کافی را داشته‌باشند و هرگونه مورد مشکوک را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتیwww.cyberpolice.ir و یا شماره تماس ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰5 گزارش کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی