[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

استاندار فارس در دیدار با معلمان برتر: درانتخاب معلم نمونه، معیارهای جامعه نیز مدنظر باشد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، در دیدار با تعدادی از معلمان نمونه و برتر استان فارس، با اشاره به اینکه بی‌شک شاخص‌ها و فرایند‌هایی برای انتخاب معلمان نمونه در نظر گرفته شده است، جایگاه همه تلاشگران عرصه علم آموزی را برتر و نمونه توصیف کرد و در ادامه یادآور شد: علاوه بر شاخص‌های کمی‌و کیفی که آموزش وپرورش برای انتخاب معلمان نمونه در نظر می‌گیرد باید دیدگاه‌های جامعه را نیز مورد توجه قرار دهیم و بررسی کنیم که شاخص‌های تعیین شده چه میزان مورد پذیرش مردم است. 
وی افزود: به اعتقاد من جایگاه معلمان فراتر از مصداق‌ها در دیدگاه مردم ایران بر اساس خدمات ارزنده‌ای‌که این قشر تلاشگر ارائه می‌دهند و همچنین بر مبنای آموزه‌های دین مبین اسلام، جایگاهی رفیع است. 
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به  شاخص‌های کلی یک معلم برتر و وارسته، دلسوزی  و تلاش مضاعف برای آموختن به دانش‌آموزان، سعه صدر و تحمل بالا در ارتباط با دانش‌آموزان و همکاران، رفعت و مهربانی در برخورد با دانش‌آموزان و هم در ارتباط با جامعه به عنوان الگوی رفتاری، تعهد، تخصص، خستگی‌ناپذیری، کوشا بودن در چارچوب وظایف و نقش‌هایی که برای یک معلم در نظر گرفته شده است را از جمله مؤلفه‌ها و شاخص‌هایی برشمرد که بی‌تردید افکار عمومی ‌از یک معلم برتر انتظار دارد. 
دکتر رحیمی ‌در ادامه توجه به فرهنگ و انتقال آن به دانش‌آموزان و نسل‌های آینده کشور را یکی دیگر از رسالت‌های مهم  معلمان برشمرد و بر اهمیت آن تأکید کرد.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات و مطالبات صنفی معلمان اشاره کرد و با بیان اینکه در دولت‌های مختلف تلاش شده است از این مشکلات کاسته شود، خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید در راستای رفع مشکلات معلمان گام‌های متعدد و در خور توجهی برداشته است هر چند معتقدیم تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله زیادی وجود دارد که نیازمند تلاش و پیگیری بیشتر است. 
وی ادامه داد: البته به خوبی روشن است که معلمان به عنوان یکی از اقشار فرهیخته جامعه با محدودیت‌ها و مقدورات به خوبی آشنا هستند. 
استاندار فارس با تأکید بر اینکه باید مطالبات معلمان بر اساس مقدورات موجود به بهترین نحو ممکن پاسخ داده شود، عنوان کرد: بی‌تردید جایگاه رفیع معلم و اثرگذاری بی‌بدیل او در ساختن آینده و سرنوشت کشور تحت‌الشعاع چنین مشکلاتی قرار نمی‌گیرد. 
دکتر رحیمی‌در پایان ضمن تقدیر از تلاش و صداقت معلمان در راه پرورش نسل‌های آینده این مرز و بوم تأکید کرد: همه معلمان ما جایگاهی برتر و نمونه دارند و در برابر مسائل  مختلف جامعه مسئولیت‌پذیر هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی