[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

آب در راه شیراز؛ مدیران مثبت‌اندیشی کنند، روزنامه شیراز نوین

منتخب مردم  شریف شیراز و زرقان در مجلس یازدهم گفت: سرمایه‌گذاران برای انتقال آب سد تنگ سرخ و شش پیر به شیراز آماده سرمایه‌گذاری هستند اما مسئولان نیز باید نگاه مثبت خود را در این راستا تبدیل به یک مدل اجرایی کنند.
به گزارش دریافتی خبرنگار ما ابراهیم عزیزی در نشست مشترک با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، برخی مدیران واحدهای صنعتی و مصرف کنندگان کلان صنعتی آب و مسئولان آب استان فارس اظهار داشت: اگر با واقعیت‌هایی که استان فارس و شهرشیراز در زمینه آب شرب، صنعتی و ... مواجه است، روبه رو نشویم، یعنی از واقعیت فرار کرده‌ایم. 
وی افزود: واقعیت این است که ما در شهرستان شیراز مشکل آب داریم و از طرفی ظرفیت‌هایی داریم که از آن استفاده نشده و معتقدم اگر مشکلات درست مطرح شود، مدیران استان بهتر می‌توانند برای حل مشکل کم آبی اقدام کنند.
منتخب مردم شریف شیراز و زرقان در مجلس یازدهم با انتقاد از کم کاری‌ها در زمینه انتقال آب خلیج فارس به استان فارس، یادآور شد: چطور ممکن است از بندرعباس 970کیلومتر آب را به استان‌های دیگر انتقال داد اما 120 کیلومتر را نمی‌توانیم به استان فاس بیاوریم؟ این درماندگی حکایت تلخی است.
عزیزی با بیان اینکه نباید برای حل مشکل کم آبی چشممان به دست دولت باشد، افزود: دولت منابعی برای این کار ندارد و نخواهد داشت و نیاز است واحدهای صنعتی و صنعتگران و واحدهای تولیدی  در این زمینه یک تصمیم شجاعانه و هوشمندانه بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: اگر سرمایه‌گذاران استان پای کار بیایند، مشکل حل می‌شود اما متأسفانه در حال حاضر واحدهای صنعتی راحت‌ترین مسیر را برای تأمین آب انتخاب کرده‌اند و چاره‌ای ‌هم ندارند.
منتخب شیراز و زرقان در مجلس یازدهم تأکید کرد: از چاهی که محل تأمین آب مردم است، نباید برای صنعت استفاده کرد لذا برای کوتاه مدت باید از منابعی که در اختیار داریم، تخصیص آب گرفته شود.
عزیزی با تأکید بر استفاده از پساب‌ها برای واحدهای صنعتی نیز گفت: موضوع انتقال آب سد تنگ‌سرخ و شش پیر به شیراز کار شایسته‌ای ‌است و صاحبان واحدهای صنعتی و سرمایه گذاران نیز حاضر به سرمایه‌گذاری هستند فقط مسئولان نیز باید نگاه مثبت خود را در این راستا تبدیل به یک مدل اجرایی کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی